W Co Się Bawić
Newsletter

Little Things Forever – poszukiwania czas zacząć!

15 sierpnia 2012 napisany przez Ania

Aplikacja Little Things Forever pojawiła się w AppStorze całkiem niedawno – wiosną 2012 roku. Tej ulepszonej wersji popularnej gry Little Things warto przyjrzeć się bliżej.

Przed dzieckiem nieskomplikowane zadanie: odnaleźć ukryte na obrazku przedmioty. Ale uwaga, czas szybko płynie, a rzeczy poszukiwane przez młodego gracza, chowają się wśród sterty innych drobiazgów. Autorzy aplikacji zadbali, by przedmioty, które trzeba zlokalizować, generowane były w sposób losowy. Dzięki temu gra o wiele wolniej się nudzi. Najnowsza odsłona aplikacji ma kilkanaście wersji językowych do wyboru, w tym polski, i można w nią grać na iphonie (wcześniej nie było to możliwe!).

Naszym zdaniem

Podobają nam się wesołe kolory i rysunki aplikacji. W tle brzmi spokojna, różnorodna muzyka. Polecamy Little Things Forever, jako bezbolesny sposób na trenowanie u dziecka spostrzegawczości i koncentracji uwagi.
Twórcy pomyśleli o zastosowaniu nagród: po każdej mini grze pojawia się skierowana do gracza informacja zwrotna (np. świetnie, dobrze, ok), a co kilka plansz odblokowywane są premie – puzzle i kolejne poziomy gry.

Bezbolesny trening spostrzegawczości i koncentracji uwagi.
Poszukiwania czas zacząć!

Zadania mają dość wysoki poziom trudności. Najmłodsi dadzą sobie z nimi radę, choć zajmie im to więcej czasu.
Na niektórych poziomach aplikacji graczom towarzyszy stoper. Jest on raczej nieszkodliwy- koniec czasu nie oznacza końca gry. Zdobędziemy po prostu trochę mniej punktów.

 

 

Wszystko byłoby cudownie, gdyby nie jedna, najprawdopodobniej nieprzemyślana przez autorów, kwestia. Otóż, chcąc dowiedzieć się, jakich przedmiotów szukać, gracz musi umieć czytać. Bez tego ani rusz! Małe dzieciaki, chociaż na pewno zaangażują się w grę, będą potrzebowały przy tym nieustannej pomocy rodziców. Jeśli więc potrzebujecie chwili dla siebie, zrezygnujcie z dawania dziecku Little Things Forever. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie pojawi się wersja gry dla najmłodszych – wystarczyłoby przecież zastąpić napisy obrazkami.

PLUSY:

  • trening spostrzegawczości i koncentracji uwagi
  • spokojna muzyka
  • przyjemna kolorystyka i rysunki
  • wzmocnienia – nagrody w trakcie gry
  • gra w różnych wersjach językowych, także po polsku
  • zadania nie powtarzają się – przedmioty do odszukania generowane są losowo

MINUSY:

  • konieczna pomoc rodziców

POTRZEBNE UMIEJĘTNOŚCI:

  • czytanie (niestety!)

 

Little Things® Forever
Little Things® Forever
Twórca: KlickTock Pty Ltd
Cena: 1.99 €

 

Wersja na Androida dostępna TU.

 
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.