W Co Się Bawić
Newsletter

Locomaster – zwariowana maszyna transformująca.

7 sierpnia 2012 napisany przez Ania

Urocza aplikacja firmy Nerlaska Studio. Niestety, za mało w niej interaktywności.

Bohaterem gry jest Lucas – właściciel maszyny transformującej o nazwie Locomaster. Dzięki nowatorskiemu urządzeniu chłopiec przeistacza się w nietypowe zwierzęta: muchę-żartownisia, głupiutkiego słonika czy piękną pajęczycę. Zmieniony nie do poznania, rusza psocić do mieszkań sąsiadów.

 

 

Aplikacja składa się z siedmiu mini gier. W każdej z nich na dziecko czeka inne zadanie: trzeba nakarmić krokodyla truskawkami, umyć słonia lub pomóc myszce zeskoczyć ze stołu. Zabawa wymaga od gracza rozmaitych umiejętności: precyzji, myślenia przyczynowo-skutkowego, koordynacji wzrokowo-ruchowej, czy koncentracji uwagi. Brzmi to groźnie, ale ma prostą formę, w sam raz dla trzylatka. W przypadku młodszych dzieci niektóre plansze mogą okazać się za trudne (np. nakładanie na nogi pajęczycy drobniutkich i, co gorsza, skaczących bucików).

Naszym zdaniem

Locomaster zachwyca nietuzinkowymi ilustracjami. Aplikacja ma przyjemne dźwięki i delikatne kolory. Bohaterowie wzbudzają sympatię i mamy ochotę zagrać z nimi ponownie. I tu mały klops – wybór konkretnego zwierzątka jest dość niewygodny. Kiedy chcemy zagrać ulubioną postacią, musimy uruchomić transformator i czekać, aż wreszcie wypadnie zwierzątko, którego szukamy.

Dobry pomysł, przyjazne rysunki, ale niewygodna obsługa.

Gra nie jest najłatwiejsza w obsłudze (chwilę trwało, zanim zrozumieliśmy, jak wybierać spośród oferowanych w aplikacji opcji). Plansze są ubogie w elementy interaktywne – zapewne nieraz dotkniecie obrazka z nadzieją, że coś się stanie, no i… nic się nie stanie. Najmłodszym graczom nie spodoba się fakt, że zadania wymagają ściśle określonego sposobu postępowania. Dzieciaki kochają swobodę!

 

Gra pojawiła się również w wersji na Androida. Niestety, nam nie udało się jej uruchomić. Może Wy będziecie mieć więcej szczęścia. Warto próbować, bo gra jest darmowa! Nam pozostaje jedynie czekać, aż Nerlaska Studio naprawi usterki.

 

Plusy:

  • nietuzinkowe, przejrzyste ilustracje
  • fantazyjni bohaterowie
  • różnorodne zadania

Minusy:

  • mało elementów interaktywnych
  • zadania wymagające ściśle określonego sposobu postępowania
  • wybór konkretnego bohatera czasochłonny i niewygodny
  • aplikacja długo się ładuje
  • trudna w obsłudze

 

Poznajcie szaloną maszynę szalonego Lucasa.

 

Locomaster - Lucas' crazy machine
Locomaster – Lucas’ crazy machine
Twórca: Nerlaska
Cena: 1.99 €

 

logo-app App Name
Developer

ND   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.