W Co Się Bawić
Newsletter

Lulu in Polynesia. Tropiki po angielsku.

21 września 2012 napisany przez Ania

Być może niektórzy z Was znają już interaktywne aplikacje firmy Zanzibook. Produkty cieszą się olbrzymią popularnością. Dzieci i rodzice lubią zwłaszcza serię książeczek o małej dziewczynce Lulu i jej kotku Zazou. Przyjaciele odwiedzają razem najpiękniejsze zakątki świata. Tym razem wyruszyli w podróż po Polinezji.

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją aplikacji na iPhona i iPada Lulu in Polynesia, która powstała z myślą o dzieciach w wieku od 3 do 10 lat. Bohaterowie aplikacji zabierają maluchy w podróż po tropikalnych wyspach. Wycieczka jest nie tylko przyjemną zabawą, ale również zbiorem cennych informacji na temat odległych krain.

 

 

Z aplikacji można korzystać na dwa sposoby: przeglądając strony po kolei za pomocą strzałki lub wybierając plansze, które najbardziej przypadły nam do gustu. Główne menu aplikacji stanowi kolorowa mapka – kliknięcie w jej elementy, np. wyspę lub statek, powoduje otwarcie konkretnej strony. To bardzo wygodna opcja, jeśli maluchy lubią tylko niektóre plansze książeczki.
Aplikacja zawiera, poza treścią historyjki, która jest niestety w języku angielskim, elementy interaktywne i kilka prostych gier o różnych poziomach trudności do wyboru. Trzeba np. przygotować tahitańską zupę, upleść naszyjnik z kwiatów, czy odnaleźć ukrywającą się w muszelce perłę.

Naszym zdaniem:

Bardzo podoba nam się możliwość prostego i szybkiego przełączania stron. Dzieciaki nie muszą przechodzić przez wszystkie plansze po kolei, by dotrzeć do tej ulubionej. Obrazki są wesołe i bajecznie kolorowe. Barwy i dźwięki naprawdę przenoszą użytkowników w krainę beztroskich tropików. Aplikacja działa odprężająco nawet na dorosłych.

Książeczka mogłaby mieć więcej elementów interaktywnych. Nasze dzieci nieraz klikały w obiekty i ze zdziwieniem spostrzegały, że nic się nie dzieje.
Musimy zaznaczyć, że na planszach Lulu in Polynesia wyświetla się tylko część opowiadania. Dialogi pomiędzy postaciami nie są zapisane, można je jedynie odsłuchać. Co gorsza, jeśli w trakcie odtwarzania naciśniemy na którykolwiek element interaktywny, nie usłyszymy pozostałej części tekstu. Szkoda, że nie da się go ponownie odtworzyć, np. klikając w sylwetkę bohatera.

Odprężająca podróż w tropiki,
pod warunkiem, że znamy język angielski!

Książeczka jest po angielsku. Dla polskich dzieciaków to duże utrudnienie. Proponujemy usiąść do aplikacji razem z maluchem i potraktować Lulu in Polynesia, jako sesję wspólnego czytania (o ile znamy angielski i jesteśmy w stanie przetłumaczyć dziecku treść!!). Zabawa z rodzicem będzie dla każdego szkraba o wiele większą przyjemnością, niż samodzielne siedzenie przy jakiejkolwiek polskojęzycznej aplikacji. A przy okazji, maluchy sporo dowiedzą się o odległych krainach!

 

PLUSY:

 • piękne barwy
 • dość prosta obsługa
 • możliwość szybkiego włączenia dowolnej strony książki
 • brak reklam i zakupów wewnątrz aplikacji
 • możliwość wyboru poziomu trudności w grze
 • walory edukacyjne

MINUSY:

 • niewiele elementów interaktywnych
 • nie można ponownie odtwarzać tekstu
 • wyłącznie po angielsku

POTRZEBNE UMIEJĘTNOŚCI:

 • angielski (obowiązkowo!)
 • czytanie (przydatne)


Lulu in Polynesia
Lulu in Polynesia
Twórca: ZANZIBOOK
Cena: 2.69 €

 
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.