W Co Się Bawić
Newsletter

Magic Town – biblioteka malucha.

15 grudnia 2012 napisany przez Ania

Wspólne czytanie książeczek to jedna z najbardziej wartościowych form spędzania czasu z maluchem! Kiedy nadmiar obowiązków nie pozwala nam usiąść do lektury razem z dziećmi, zainstalujmy im na tablecie aplikację Magic Town. Produkt otrzymał srebrny medal Parents’ Choice Award i polecamy go z całego serca! Niestety, wszystkie oferowane w nim opowieści są w języku angielskim! Czekamy na polską wersją aplikacji.

 

Wstępem do zabawy jest film z Lwem Louisem w roli głównej. Bohater opowiada historię Magicznego Miasta i tłumaczy, na czym polega zadanie młodych czytelników. Magic Town to wirtualna wioska, zamieszkiwana przez bohaterów książeczek dla dzieci. W każdym domku gości po kilka postaci – ich naciśnięcie powoduje uruchomienie książeczki – pod warunkiem, że wcześniej zainstalowaliśmy ją w programie.

Początkowo na interaktywnej, zielonej łące (obecnie, jak przystało na porę roku, pokrytej śniegiem) stoi zaledwie parę domków.  W miarę korzystania z aplikacji budynków przybywa, a w środku pojawiają się kolejni bohaterowie. Dzieciakom spodoba się odwiedzanie nietypowych rezydencji, np. pałacu, w którym mieszka Królowa Śniegu, czy zielonej muszli – domku sympatycznego żółwia z bajki.

Po włączeniu książeczki maluchy mogą wybierać spośród czterech opcji wyświetlania:
Watch – narrator czyta opowieść, a strony bajki zmieniają się automatycznie, idealny tryb dla zmęczonych, zasypiających maluchów
Play – narrator czyta opowieść, ale tym razem dzieciaki decydują o zmianie stron, naciskając na obiekty
Learn – tryb dla najbardziej zaangażowanych, podczas czytania pojawiają się pytania o treść książeczki, wymagające od maluchów konkretnych aktywności
Read –idealna opcja do czytania książeczki razem z rodzicami

Dorośli mogą utworzyć osobne konta dla każdego dziecka. W ten sposób maluchy budują swoje wioski w indywidualnym tempie. Uwaga! Aby zainstalować nowe książeczki potrzebne jest połączenie z Internetem. Raz ściągnięte pozycje można całe szczęście oglądać bez dostępu do sieci!

Aplikacja Magic Town jest darmowa, ale za poszczególne książeczki musimy zapłacić. Na start otrzymujemy dostęp do kilku pozycji, dodatkowo codziennie pojawia się jedna, darmowa powieść. Niestety, tracimy do niej dostęp wraz z końcem dnia. Twórcy aplikacji, oferują nam jeszcze jedną opcję – abonament. Jeśli zdecydujemy się uiścić opłatę 3,49€ za miesiąc, nasze maluchy będą mogły korzystać z ponad 100 popularnych historii! Wydaje nam się, że warto! Zwłaszcza, że wśród oferowanych książeczek są m.in. przygody Little Princess. Jak sądzicie?

 

 

Naszym zdaniem:

Na początek 10/10 punktów za pomysł – firma Mindshapes opracowała mistrzowski sposób na to, by zachęcić dzieciaki do czytania książek. Jeśli więc znajdzie się wśród Waszych pociech antyczytelnik, gwarantujemy, że korzystając z aplikacji Magic Town długo nim nie pozostanie.

Aplikacja jest prosta w obsłudze – nie ma w niej długich list i skomplikowanego menu, jest za to piękna, kolorowa kraina, która codziennie się rozrasta. Dzieciaki będą z niecierpliwością czekały, jaka książeczka pojawi się następnego dnia i gdzie zamieszka jej bohater.

Magic Town to spełnienie marzeń dzieci i rodziców!
I tylko żal serce ściska, że opowieści nie są w języku polskim.

Cieszymy się, że raz zainstalowane książeczki zostają na tablecie na stałe. Dzięki temu maluchy mogą w każdej chwili powrócić do czytania swoich ulubionych historii (nawet, jeśli nasz iPad nie ma połączenia z Internetem). Kolejny plus to możliwość korzystania z bajek na cztery różne sposoby – maluch może oglądać książeczki samodzielnie, a także trenować czytanie, siadając do tabletu razem z rodzicem. Ostatni plus za cenę – jak na ilość produktów z których możemy korzystać po jej uiszczeniu, jest naprawdę niska!

Minusy? A no zawsze się jakiś znajdzie. Nam zabrakło blokady rodzicielskiego konta. Jeśli (o zgrozo!) maluchy znają nasz kod do zakupów, mogą same zadecydować o zakupie książeczek. Kolejna niedogodność to czas ładowania bajek – dzieci muszą cierpliwie poczekać, aż nowe pozycje zainstalują się w programie, a jak sami dobrze wiecie, nie wszystkie maluchy można określić mianem cierpliwych.

Podsumowując, aplikacja Magic Town to świetna inwestycja w rozwój naszych pociech. Wciąga i uzależnia – w odniesieniu do czytelnictwa to akurat pożądane właściwości!

 

PLUSY:

  • bardzo dużo wartościowych książeczek za niewielką opłatą
  • prosta obsługa
  • kolekcjonowanie zachęca do regularnego włączania aplikacji i czytania nowych bajek
  • kilka trybów czytania do wyboru
  • możliwość utworzenia dzieciom osobnych kont
  • przyjazne ilustracje
  • możliwość czytania zainstalowanych książeczek bez dostępu do Internetu

MINUSY:

  • dość długi czas instalowania się książek
  • dostęp do zakupów
  • książeczki w języku angielskim

 

 

Magic Town
Magic Town
Twórca: Mindshapes Limited
Cena: Bezpłatna

 
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.