W Co Się Bawić
Newsletter

Magical Music Box. Pozytywka dla najmłodszych.

17 marca 2013 napisany przez Ania

Lubimy muzyczne aplikacje. Zwłaszcza, gdy pasują i na iOSa, i na Androida.

 

Wszystkie apki muzyczne, które do tej pory recenzowaliśmy, działały według podobnego schematu: na malucha czekała plansza pełna elementów interaktywnych, a w tle rozbrzmiewała mniej lub bardziej znana melodia (przypominamy na przykład Little Fox Music Box, It’s a small world). Tym razem trafiliśmy na odrobinę odmienną muzyczną zabawkę.

Magical Music Box to pozytywka na tablety. Maluchy mogą poruszać widocznym na ekranie rysunkiem i odtwarzać melodię poprzez kręcenie wirtualną korbką. Do wyboru mają siedem różnych obrazków i blisko trzydzieści melodii o odmiennym charakterze (od dziecięcych i świątecznych piosenek rozpoczynając, a na klasykach i hymnach państwowych kończąc :)

Świetnym dodatkiem, o jaki pokusili się twórcy aplikacji, są szczegółowe informacje na temat utworów – użytkownicy mogą prześledzić tekst piosenek, a nawet dowiedzieć się, kiedy i gdzie powstały.

 

 

Naszym zdaniem:

Dzieciaki uwielbiają pozytywki, więc dlaczego nie miałyby mieć ich na tablecie. Dla nas to oszczędność miejsca i pieniędzy, bo za siedem grających zabawek na pewno zapłacilibyśmy więcej niż cztery dolary.

Pozytywka na iOSa i Androida.

O ile pomysł na apkę wydaje nam się świetny, o tyle do wykonania musimy się przyczepić. Niestety, kręcenie wirtualną korbką wymaga od dzieciaków sporej precyzji  – roczniak czy dwulatek, plaskając ręką po ekranie raczej nie usłyszy dźwięcznej melodii. Uruchomienie opcji autoodtwarzania także nie rozwiąże sprawy: jeśli maluch dotknie ekranu, piosenka zatrzyma się i sama już nie popłynie z głośnika.

Druga sprawa to grafika. Nas nie porwała. Po aplikacji, w której najważniejszy jest obraz i dźwięk spodziewaliśmy się czegoś więcej! Słowa najcięższej krytyki kierujemy ku menu z opisem melodii. Może po updacie zobaczymy jego bardziej dopracowaną wersję.

Podoba nam się różnorodność dostępnych w aplikacji utworów, choć chcielibyśmy znaleźć kilka mniej osłuchanych melodii. Panie Janie czy Dla Elizy można byłoby zastąpić czymś nieszablonowym.

W apce nie znajdziecie reklam, ani połączenia z siecią – znakomicie!

Podsumowując, ten prosty pomysł na wirtualną pozytywkę może spodobać się maluchom. Wymaga tylko kilku poprawek.

 

PLUSY:

  • brak reklam
  • brak możliwości połączenia z siecią
  • szeroki wybór utworów
  • informacje edukacyjne

MINUSY:

  • brak elementów interaktywnych
  • brak polskiej wersji językowej
  • dotknięcie ekranu powoduje zatrzymanie trybu autoodtwarzania
  • wysoka cena

Poniżej linki. Dla niezdecydowanych wersja Lite.

Magical Music Box - Lite
Magical Music Box – Lite
Twórca: Kidoteca sarl
Cena: Bezpłatna

 

Magical Music Box
Magical Music Box
Twórca: Kidoteca sarl
Cena: 2.99 €

 

logo-app App Name
Developer

ND   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

 

logo-app App Name
Developer

ND   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

 

 
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.