W Co Się Bawić
Newsletter

Maze 123 czyli dzieciaki w labiryncie!

7 maja 2013 napisany przez Ania

Labirynty dla młodszych i starszych.

Poniżej prezentujemy serię mobilnych aplikacji z labiryntami w roli głównej. Wszystkie produkty stworzyła firma GiggleUp. Zabawki działają według identycznego schematu: zadaniem użytkownika jest odnaleźć wyjście z labiryntu, a po drodze zebrać kilka wartościowych rzeczy.

 

Gry z serii Maze 123 powstały z myślą o różnych grupach wiekowych:

Toddler Maze 123 – wersja dla najmłodszych, pomiędzy 3 a 5 rokiem życia, 20 plansz z prostymi labiryntami

 

 

 

Preschool Maze 123 – wersja dla nieco starszych, od 4 do 7 roku życia, 16 plansz z labiryntami

 

 

 

Fairytale Maze 123 – wersja specjalna, 20 labiryntów z bohaterami najsłynniejszych bajek

 

 

 

Naszym zdaniem:

Twórcy stanęli na wysokości zadania. Aplikacje są przyjazne i kolorowe, a obsługuje się je intuicyjnie. Marudzimy w kwestii bezpieczeństwa – z poziomu głównego menu da się wskoczyć do App Store’a. Mieliśmy nadzieję, że jest to możliwe tylko w bezpłatnej wersji zabawy, ale niestety… płatna nie oferuje lepszych zabezpieczeń. A powinna!

Poza kwestią łączenia z siecią, trudno się do czegoś przyczepić. Aplikacje oferują plansze o rosnącym stopniu trudności. W wersji dla najmłodszych początkowe labirynty są naprawdę banalnie proste. Co więcej, w każdej chwili można skorzystać z podpowiedzi. Aplikacja wyrysuje tor, po którym powinien przesuwać palcem użytkownik. Dzięki temu nawet maluchy nie zrażą się do zabawy, a z ćwiczenia na ćwiczenie będzie im szło coraz lepiej (sprawdzone na trzylatku :)).

 

 

Wersja dla starszych proponuje graczom zdecydowanie wyższy poziom trudności. Labirynty są dość skomplikowane i nie da się skorzystać z podpowiedzi. Każda plansza to nie lada wyzwanie!

 

 

Wszystkie aplikacje Maze 123 mają przyjemną grafikę, kilkanaście wersji podkładu muzycznego i mnóstwo elementów interaktywnych. Szczególnie upodobaliśmy sobie baśniową wersję labiryntów Fairy Tale Maze 123 – zadania nawiązują bezpośrednio do treści popularnych bajek dla dzieci. Przykładowo, na jednej planszy trzeba wydostać Gepetta z brzucha wieloryba, na kolejnej zaprowadzić Kopciuszka do pałacu Księcia.

 

 

Zadania rozwijają sprawność manualną i koordynację wzrokowo-ruchową, ale również zdolność koncentracji i cierpliwość. Naszym testerom tej ostatniej zdecydowanie brakuje, dlatego apkę Maze 123 uruchamiamy im z ulgą i przyjemnością! Niech trenują, a co!

I na zakończenie jeszcze wisienka na torcie: labirynty można wydrukować i dać dzieciom do rozwiązania, by trenowały tradycyjny sposób uzupełniania zadań przy użyciu ołówka czy długopisu. Miłej zabawy!

 

 

PLUSY:

 • przyjazny interfejs
 • prosta nawigacja
 • kilkanaście motywów muzycznych w tle
 • walory edukacyjne (sprawność manualna, koordynacja wzrokowo-ruchowa, koncentracja uwagi)
 • różnorodne ilustracje
 • mnóstwo elementów interaktywnych
 • zadania o różnym stopniu trudności
 • możliwość drukowania labiryntów

MINUSY:

 • możliwość połączenia z siecią
 • elementy interaktywne mało wyraziste
 • zadania nie wykorzystują akcelerometru

 

Toddler Maze 123
Toddler Maze 123
Twórca: GiggleUp Kids Apps And Educational Games Pty Ltd
Cena: 17.99 €

 

Preschool Maze 123 Pro
Preschool Maze 123 Pro
Twórca: GiggleUp Kids Apps And Educational Games Pty Ltd
Cena: 17.99 €

 

Fairytale Maze 123
Fairytale Maze 123
Twórca: GiggleUp Kids Apps And Educational Games Pty Ltd
Cena: 23.99 €O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.