W Co Się Bawić
Newsletter

Memollow czyli memory na iOSa i Androida.

26 lutego 2013 napisany przez Ania

Od czasu do czasu każdemu maluchowi przyda się porcja ćwiczeń doskonalących pamięć – na przykład z aplikacją Memollow w roli głównej.

 

cena iOS: darmowa
cena Android: darmowa
wiek: 3-4, 5-6, 7+
kategoria: zabawa, edukacja
język: -
www: Kiooik

wersja na iOSa (iPad)
wersja na Androida

 

Memollow to tabletowa odsłona popularnych gier planszowych o zbiorczej nazwie memory.

O co chodzi w tego typu zabawach, pewnie tłumaczyć nie musimy. Na wszelki wypadek, w wielkim skrócie: trzeba odnaleźć pary takich samych obrazków i zrobić to w jak najmniejszej liczbie prób.

Aplikacja Memollow oferuje maluchom rysunki z dziesięciu różnych kategorii, m.in. literki, cyferki, zwierzęta czy owoce i warzywa. Każda rozgrywka to 20 obrazków umieszczonych na spodzie wirtualnych poduszeczek. Nagrodą za odnalezienie wszystkich par jest kilkunastosekundowy filmik.

Choć aplikację stworzyło studio z Wrocławia (zainteresowanych odsyłamy na stronę KiooiK), gra jest w całości po angielsku. Dla dzieci nie ma to żadnego znaczenia – słowa są w zabawie zupełnie niepotrzebne.

 

 

Naszym zdaniem

Fajnie. Można grać w memory u lekarza, czy podczas podróży samochodem. Aplikacja ma bardzo przytulny klimat – to chyba dzięki tym mięciutkim poduszeczkom! Są białe, dlatego o wiele łatwiej zapamiętać umieszczone na nich obrazki – super! Podoba nam się koncepcja nagrodowych filmików na koniec rozgrywki, choć naszym zdaniem mogłyby być odrobinę dłuższe.

Wizualnie – rewelacja. Ładnie i przejrzyście. W kwestii obsługi też czepiać nam się nie wypada – dzieciaki rozpoczynają zabawę jednym kliknięciem. Nie trzeba czytać, nie trzeba znać angielskiego, a połączenie z siecią jest zabezpieczone dwoma kliknięciami (to nie najskuteczniejszy sposób, ale lepszy niż żaden).

Czego zabrakło? Po pierwsze – elementów edukacyjnych – chociażby w formie wyświetlanych na dole ekranu nazw odkrywanych przedmiotów. Po drugie – regulacji poziomu trudności. Twórcy rekomendują grę dzieciom od pierwszego roku życia, ale jakoś nie chce nam się wierzyć, że roczny maluszek zapamięta położenie 20 obrazków. Może po updacie pojawią się plansze z mniejszą liczbą poduszeczek? Byłoby świetnie.

PLUSY:

  • bardzo prosta obsługa
  • brak reklam
  • linki do App Store’a ukryte przed dziećmi
  • gra bez presji czasu
  • ręcznie wykonane ilustracje

MINUSY:

  • tylko jeden stopień trudności

 
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.