W Co Się Bawić
Newsletter

Musical Paint – muzycznie, plastycznie, mobilnie.

21 sierpnia 2013 napisany przez Ania

Aplikacja dla dzieci na iPada, iPhone’a od firmy Building Blocks Media.

Mam dziś dla Was propozycję artystyczną. Wybierzmy się wspólnie do muzeum malarstwa. Podziwianie sztuki uprzyjemni nam kameralna orkiestra dęta. Zabrzmiało intrygująco?
W rzeczywistości aż tak intrygująco niestety nie jest. Przyznam, że apka trochę mnie zawiodła. Po tytule „Musical Paint” spodziewałam się odrobinę więcej…

Na czym polega aplikacja?

Nasze dzieciaki dostają do zabawy białą kartkę papieru i różnokolorowe farbki. Mogą popuścić wodze fantazji i narysować cokolwiek przyjdzie im do głowy. I na tym nie koniec zabawy. Każdemu ruchowi pędzla po ekranie towarzyszy inny dźwięk muzyczny. W zależności od tego, jak narysowane będą kreski, gracz usłyszy różne tony. Moim testerom najbardziej spodobało się naciskanie na wirtualną kartkę kilkoma palcami jednocześnie. Nie dość, że brzmienie wówczas interesujące, to jeszcze powstają przy tym różnobarwne abstrakcje.

 

 

Za sam pomysł na apkę wystawiam piątkę. To twórcza zabawka, kształtująca wrażliwość na dźwięki i dotyk. Z wykonaniem nieco gorzej. Po pierwsze: obsługa mogłaby być bardziej intuicyjna. Po drugie, rysunki są takiej sobie jakości. Po trzecie, a co dotknęło mnie boleśnie: procesu rysowania nie da się odtworzyć ponownie. Że z technicznego punktu widzenia zrobić się to da, wiem doskonale na przykładzie opisywanej niegdyś apki Sago Sago. Szkoda, bo maluchom sprawiłoby mnóstwo przyjemności oglądanie (i słuchanie!) tego, co chwilę wcześniej rysowali. Niestety, w Musical Paint gotowy obraz można podziwiać wyłącznie w statycznej, bezdźwiękowej formie. Szkoda…wielka szkoda.

 

Zakończę miłym akcentem – urzekła mnie postać przybyłego z Francji morsa. Komuś jeszcze przypadł do gustu?

 

Musical Paint For Kids
Musical Paint For Kids
Twórca: Trevor LeVieux
Cena: 29.99 €

 

 

 

 

 

 
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.