W Co Się Bawić
Newsletter

My PlayHome. Dom dla lalek na tablecie.

8 listopada 2012 napisany przez Ania

 

Wyobraźcie sobie dom dla lalek, który mieści się w dziecięcym tablecie! Nie kosztuje majątku, nie zajmuje połowy pokoju i można go zabrać na długą podróż samochodem, czy do lekarza. Przed Wami – My PlayHome.

Zabawa aplikacją przypomina zwiedzanie wirtualnej rezydencji. Dom składa się z pięciu pomieszczeń (salonu, pokoju dziecięcego, sypialni, kuchni, łazienki) i ogrodu. Na każdej planszy na graczy czeka całe mnóstwo elementów interaktywnych. Można je naciskać, przestawiać, a po zakończeniu zabawy, przywrócić do pierwotnego położenia.

Dzieci wybierają spośród piętnastu bohaterów różniących się rasą, ubiorem i wiekiem. Postacie można przestawiać, a przede wszystkim angażować w wykonywanie domowych obowiązków.

 

 

Naszym zdaniem:

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze: pomieszczenia zmienia się naciskając odpowiednie strzałki. Po zakończeniu zabawy dom można „posprzątać” za pomocą jednego klawisza – elementy na wszystkich planszach wrócą do swojego pierwotnego położenia.

Wymarzona aplikacja do zabawy w odgrywanie ról.

Aplikacja to świetny pomysł na kilkuosobową zabawę w odgrywanie ról! Maluchy wreszcie poczują się jak dorośli. W wirtualnym domu będą mogły opiekować się dziećmi, przygotowywać posiłki, dbać o czystość i tworzyć miłą, rodzinną atmosferę. Zabawa z My PlayHome może być atrakcyjnym sposobem, by kształtować u najmłodszych umiejętności społeczne i językowe.

Rodzice, pokażcie maluchom, że postacie z aplikacji można przesuwać pomiędzy pokojami!

W aplikacji znalazło się wiele elementów interaktywnych. Niestety, są one dość drobne –  manipulacja przedmiotami może sprawić kłopot najmłodszym. Żałujemy, że nie wszystkie elementy aplikacji są interaktywne. Kilka razy rozczarowało nas, że po dotknięciu przedmiotu nic się nie stało, choć mogło! Ilustracje nie są co prawda w naszym guście, ale akceptujemy.

Podsumowując, mamy na tablecie My PlayHome i dobrze się przy nim bawimy, zazwyczaj w większym gronie!

 

PLUSY:

  • elementy interaktywne
  • kilka „pomieszczeń” do zabawy
  • wielu bohaterów do wyboru
  • aplikacja łatwa w obsłudze
  • kształtuje umiejętności społeczne
  • bardzo przydatny rekwizyt podczas zabawy w odgrywanie ról

MINUSY:

  • manipulowanie małymi elementami może sprawić trudność najmłodszym
  • nie wszystkie elementy są interaktywne, a szkoda!

 

My PlayHome
My PlayHome
Twórca: PlayHome Software Ltd
Cena: 23.99 €
4.66667

 

wersja na Androida

 

 
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.