W Co Się Bawić
Newsletter

Mystery Math Town – tajemnice matematyki.

6 maja 2013 napisany przez Ania

Aplikacja dla entuzjastów matematycznych zagadek.

 

Można już chyba pokusić się o stwierdzenie, iż amerykańskie studio Artgig wyspecjalizowało się w produkcji aplikacji edukacyjnych. Ich ostatnie produkty: Marble Math i Marble Math Junior podbiły serca dzieci z całego świata. Nic więc dziwnego, że na premierę kolejnej matematycznej zabawki wszyscy czekali z niecierpliwością. Promo kody, pozwalające na bezpłatne zainstalowanie gry Mystery Math Town, rozeszły się jak świeże bułeczki.

Na czym polega zabawa?

Przed użytkownikami poważna misja – trzeba dostać się do opuszczonych domów, by odnaleźć i wypuścić uwięzione w nich motyle. Ale uwaga – wszystkie drzwi są pozamykane. Chcąc je otworzyć, gracze muszą wykazać się odwagą i … wiedzą matematyczną :) Bez tego ani rusz!

Aby przejść przez drzwi, okno czy wspiąć się po drabinie, należy z zebranych wcześniej cyferek ułożyć takie działanie matematyczne, aby jego wynik był zgodny z tym podanym przez aplikację. Miejcie świadomość, że misja nie jest prosta. Ostrzegamy: nie wszystkie napotkane po drodze cyferki da się zabrać ze sobą. Liczba miejsc jest ograniczona. Czasem, by rozwiązać działania matematyczne i przedostać się do kolejnych pomieszczeń, użytkownik musi powracać do komnat, w których już był – a wtedy, uwierzcie, zapamiętanie rozkładu pokoi bardzo się przydaje :) Jeśli zdarzy nam się utknąć w którymś domku, w każdej chwili możemy skorzystać z koła ratunkowego. Ale uwaga! Są tylko trzy, dlatego radzimy używać ich rozważnie!

Aplikacja oferuje możliwość stworzenia każdemu użytkownikowi osobnego konta z własnym awatarem.
Gra zapamiętuje, w którym miejscu ukończyliśmy zabawę. Dzięki temu nie trzeba rozpoczynać przygody za każdym razem od początku.

Mystery Math Town można zainstalować na urządzeniach iOS, niestety tylko w angielskiej wersji językowej.

 

 

Naszym zdaniem:

Twórcom udało się stworzyć niesamowity klimat zabawy. Tajemnicze komnaty i rozbrzmiewająca w tle, niepokojąca muzyka świetnie motywują do podróżowania pomiędzy pokojami. Cały czas ma się wrażenie, że zdarzy się coś niesamowitego (i naprawdę szkoda, że nic takiego się nie dzieje!).

Pomysł na zabawę genialny! Rozwiązywanie matematycznych zagadek nie kojarzy się z nauką, to raczej poważna misja, którą trzeba wykonać, a która na dodatek w pewnym momencie staje się uzależniająca :) Ale w przypadku treningu układania działań to raczej pożądana cecha gry!

Aplikacja Mystery Math Town nie jest wyłącznie nauką matematyki, ale i znakomitym treningiem pamięci i myślenia strategicznego. Do przejścia plansz nie wystarczy umiejętność układania działań. W międzyczasie trzeba jeszcze zapamiętywać rozkład pokoi i starannie planować, które cyferki mogą przydać się w dalszej podróży.

Nauka matematyki nie musi być nudna!

Gra ma przyjazny interfejs i oferuje użytkownikom wiele opcji zabawy. Szczególnie spodobała nam się możliwość tworzenia odrębnych kont dla każdego gracza i regulacja poziomu trudności – działania matematyczne mogą mieć różny stopień zaawansowania (i da się go zmienić w dowolnym momencie).

Miło, że twórcy pomyśleli o systemie motywacyjnym. W miarę zabawy użytkownicy gromadzą w prywatnej galerii kolejne obrazy z portretami postaci (tych samych, które spotykają w poszczególnych komnatach). Każde dzieło jest inne, a każdy uwieczniony na nim bohater opowiada graczom inną historię. Niestety, tylko w języku angielskim.

Za co dajemy minusy? Po pierwsze, za możliwość połączenia z siecią. Co prawda, to gra dla starszych użytkowników, ale i tak łączenie z App Storem nie wydaje nam się celowe (no chyba, że z perspektywy producenta aplikacji :P).

W Mystery Math Town zabrakło niespodzianek. W pewnym momencie zabawa staje się dość monotonna. Zaskakujące elementy mogłyby wzbogacić całą historię. Może przy updacie?

Podsumowując, Mystery Math Town to znakomity przykład na to, że nauka wcale nie musi być nudna! Aplikacja wciąga nawet dorosłych. Polecamy starszym dzieciakom – tym, które już rozpoczęły swoją szkolną przygodę:)

 

PLUSY:

  • walory edukacyjne: trening umiejętności matematycznych, pamięci, myślenia strategicznego
  • system motywacyjny
  • ciekawa grafika
  • regulacja stopnia trudności zadań
  • możliwość tworzenia osobnych kont dla użytkowników
  • możliwość tworzenia awatarów dla użytkowników

MINUSY:

  • możliwość połączenia z siecią
  • gra w pewnym momencie staje się monotonna

 

Mystery Math Town
Mystery Math Town
Twórca: Artgig, LLC
Cena: 18.99 €
5

 
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.