W Co Się Bawić
Newsletter

Nowość: List w butelce i W pogoni za życiem – kolejne polskie aplikacje.

2 stycznia 2013 napisany przez Ania

Ostatnio na naszego maila dotarła gorąca wiadomość ze sceny polskich aplikacji dla dzieci. Tym razem sprawcą całego zamieszania są: Wydawnictwo Ezop i Firma Suqoon Project, a skutkiem ich współpracy dwie tzw.  książeczki wzbogacone na iPada – W pogoni za życiem i List w butelce.

 

List w butelce to piętnaście kolorowych plansz z małą blondyneczką Zuzią w roli głównej. Dziewczynka znajduje na plaży zaproszenie na herbatkę i ciasteczka czekoladowe. Cały problem polega na tym, że nie ma pojęcia, kto jej owo zaproszenie przysyła. Autorką tekstu jest pani Agnieszka Sobich, ilustacji – pani Marta Kurczewska.

 

Książeczka W pogoni za życiem, autorstwa Przemysława Wechterowicza, z ilustracjami Emilii Dziubak, jest po pierwsze prawie dwa razy dłuższa od poprzedniej pozycji, po drugie ma zupełnie odmienny charakter. Jak można spodziewać się po tytule, to opowieść z porządną porcją melancholii.

 

Obie aplikacje możemy wysłuchać i przeczytać w polskiej i angielskiej wersji językowej.

 

 

Naszym zdaniem

Twórcy nazywają swoje produkty wzbogaconymi książeczkami na tablety i to naszym zdaniem optymalne określenie. Jeśli mielibyśmy uznać je za pełnowartościowe aplikacje, polałyby się słowa pretensji, że mało interaktywnie, że bez gier itd. A tak, czepiać się nie możemy.

Czego się spodziewać? Książeczki różnią się od wersji papierowych obecnością lektorów (i to w dwóch wersjach językowych), podkładu muzycznego i elementów  interaktywnych. Co prawda, tych ostatnich nie ma wiele i są mało wyraziste, ale są.

Ślicznie ilustrowane książeczki z interaktywną posypką.

Nam o wiele bardziej przypadła do gustu pozycja W pogoni za życiem – zarówno ze względu na fabułę, jak i ilustracje. W kwestii pracy lektorów – podoba nam się tylko angielska wersja. Polskie wykonanie jest odrobinę irytujące.

Obie książeczki są proste w obsłudze – opcje zmienia się klikając w obrazki. Zabawę mogą utrudnić jedynie niefortunne przyciski przewijania. Nasze dzieciaki były przekonane, że korzystając z nich trafią na następną stronę, a nie na koniec opowieści.

Podsumowując, podoba nam się fabuła i ilustracje, ale mamy wątpliwości w kwestii obsługi. Cena aplikacji to 3,5 €. Podana przez nas wcześniej kwota 6$ dotyczy rynku amerykańskiego. Przepraszamy za pomyłkę!

 

List w butelce PL
List w butelce PL
Twórca: AGENCJA EDYTORSKA EZOP S C ELZBIETA I MARIOLA CICHY
Cena: 2.99 €
W pogoni za życiem
W pogoni za życiem
Twórca: AGENCJA EDYTORSKA EZOP S C ELZBIETA I MARIOLA CICHY
Cena: 2.99 €
5

 

 
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.