W Co Się Bawić
Newsletter

Numberlys czyli o tym, jak powstał alfabet.

21 stycznia 2013 napisany przez Ania

Poznajcie fascynującą krainę Numberlys.

Numberlys to dziwy świat, w którym nie znajdziecie nic, poza numerami. Panuje tam idealny ład i porządek, ale jest… nudno! Mieszkańcy krainy nie mają imion, ulice nie mają nazw – są tylko numery. Nie zjecie tu pizzy, ani frytek – co najwyżej potrawy 328, 329, 330… – jedne od drugich mniej lub bardziej gęste, mniej lub bardziej szare i mniej lub bardziej kleiste.
Nic dziwnego, że piątka mieszkańców nie może wytrzymać powyższego stanu rzeczy i postanawia zmienić otaczającą ich rzeczywistość. Dzielni bohaterowie planują stworzyć coś niekonwencjonalnego, coś, co ożywi i urozmaici monotonną codzienność. Coś, czyli ALFABET. Do tego zadania stworki bezwzględnie potrzebują naszych maluchów.

Aplikacja Numbelys od Moonbot Studios to przeplatana zadaniami animowana opowieść dla najmłodszych. W każdej mini grze użytkownicy pomagają w tworzeniu kolejnych literek alfabetu. Od dzieci wymaga się rozmaitych czynności: od prostego zapalania światełek, a na ćwiczeniach wymagających sprytu i szybkości skończywszy.

 

 

Naszym zdaniem:

Przez kilka pierwszych minut po włączeniu aplikacji mieliśmy poważne wątpliwości, czy zainstalowaliśmy ten produkt, o który nam chodziło. Zobaczyliśmy poszarzałe wnętrze tajemniczej fabryki, rusztowania, koła zębate. Uspokoiły nas dopiero sympatyczne stworki, choć i wtedy przebiegła nam przez głowy myśl, że może nie pracują tu z własnej woli ;) Tak się zaczęło. A skończyło się bajecznie! Po drodze było zabawnie i interesująco. Tylko kolorów się nie doczekaliśmy. I dobrze!
Animacje aplikacji Numberlys to prawdziwy majstersztyk. To właśnie z ich powodu każdy rodzic (a damy sobie za to rękę uciąć) obejrzy całą opowieść razem z dziećmi. Na wysokim poziomie są nie tylko rysunki, ale i treść, która śmieszy i edukuje.

Animacje to prawdziwy majstersztyk.

Mamy pewne wątpliwości a propos minimalnego wieku graczy. I nie chodzi nam o nieodpowiednie dla maluchów treści, czy wysoki poziom trudności mini gier (z większością ćwiczeń poradzą sobie bez problemu). Po prostu, czarno-białe animacje i powolna akcja, mogą być dla nich niewystarczająco absorbujące. Obsługa aplikacji nie jest skomplikowana, ale ze względu na przeplatanie się animacji z mini grami, zachęcamy do wspierania dzieci w zabawie. Może się zdarzyć, że będą potrzebowały naszej pomocy, chociażby w tłumaczeniu, na czym polega kolejne zadanie. A nawiązując przy okazji do gier – są ok, choć mogłyby być odrobinę bardziej różnorodne.

Podsumowując, po przetestowaniu Numberlys zastanawiamy się nad dwiema rzeczami: kiedy będzie polska wersja językowa i dlaczego alfabet ma tak mało liter ;) Polecamy starszym dzieciakom.

 

PLUSY:

  • piękne ilustracje
  • walory edukacyjne
  • wiele mini gier
  • brak reklam i linku do App Store’a

MINUSY:

  • brak polskiej wersji językowej
  • aplikacja może być niewystarczająco absorbująca dla młodszych użytkowników
  • wysoka cena

 

Zerknijcie na film:

 

Numberlys
Numberlys
Twórca: Moonbot LLC
Cena: 27.99 €
4O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.