W Co Się Bawić
Newsletter

Pango Playground – plac zabaw dla najmłodszych.

14 maja 2013 napisany przez Ania

Aplikacja na iOSa i Androida.

Sądząc po ilości lajków na fanpage’u, produkty od studia Pango cieszą się sporą popularnością. My piszemy o nich po raz pierwszy. Pierwszy, ale pewnie nie ostatni.

Firma specjalizuje się w wydawaniu książeczek na urządzenia iOS i Android. Wyprodukowała również interaktywną grę dla najmłodszych i o tym właśnie chcemy napisać kilka słów. Mowa o produkcie Pango Playground – interaktywnym placu zabaw dla dzieci.

Na czym polega zabawa?

Maluchy mają do wyboru cztery plansze. Każda z nich imituje plac zabaw, jaki można byłoby zbudować przy pomocy tradycyjnych zabawek: jest ciuchcia, samochód, klocki, znaki drogowe i wiele innych dodatków. Elementy są interaktywne – zmieniają się po naciśnięciu, można je przesuwać i przestawiać według uznania.

 

 

Naszym zdaniem:

Aplikacja w sam raz dla rozpoczynających przygodę z tabletami. To przykład zabawy bez narzuconej struktury i określonego celu. Maluchy mają pełną wolność – mogą dotykać dowolnych elementów i robić z nimi co tylko przyjdzie im do głowy. Nagrodą za aktywność są niespodzianki, animacje, dźwięki! Nasi testerzy nie posiadali się z radości, kiedy po dotknięciu wiszącego na linie słoneczka, plansza pociemniała i zapadła noc.

Spodobała nam się grafika – jest nietypowa. Narysowane elementy sprawiają wrażenie drewnianych klocków dobrej jakości. I mają przyjemne kolory. Tak w zasadzie to chcielibyśmy mieć takie zabawki w realu :)

Pango Playground to bezpieczna zabawka dla maluchów. Aby połączyć się z siecią trzeba podać prawidłowy wynik działania matematycznego. Niestety, nie wpisuje się go samodzielnie, a wybiera spośród trzech podanych cyfr. To stwarza ryzyko, że mały użytkownik w końcu naciśnie na tę prawidłową i powędruje na wirtualne zakupy.

Podczas zabawy irytowała nas jedna kwestia – powtarzający się w kółko motyw muzyczny. Ostrzegamy: po kilku uruchomieniach muzyka lokuje się w głowie i nie opuszcza jej nawet na nasz wyraźny rozkaz!

Dwa słowa podsumowania. Polecamy maluchom, do samodzielnej eksploracji. Jeśli uruchamiamy zabawkę starszym dzieciakom, zachęćmy je do zabawy w kilka osób. Aplikacja nadaje się do odgrywania scenek z dialogami!

 

PLUSY:

  • Prosta obsługa
  • Zabezpieczenie przed połączeniem z siecią
  • Brak reklam
  • Przejrzysta grafika
  • Mnóstwo elementów interaktywnych
  • Zabawa rozwijająca sprawność manualną najmłodszych

MINUSY:

  • Plansz mogłoby być więcej
  • Jeden motyw muzyczny

 

Pango Playground for kids Free
Pango Playground for kids Free
Twórca: Studio Pango SAS
Cena: Bezpłatna

 

Pango Playground
Pango Playground
Twórca: Studio Pango SAS
Cena: 17.99 €
3.5

 

logo-app App Name
Developer

ND   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

 

logo-app App Name
Developer

Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.