W Co Się Bawić
Newsletter

Pepi Bath – higiena dla iOSa i Androida.

3 kwietnia 2013 napisany przez Ania

Jesteście na etapie uczenia dzieci zasad higieny? Ta apka może Wam się przydać.

Mowa o Pepi Bath – wirtualnej zabawce dla najmłodszych. W jej skład wchodzą cztery proste mini gry, wszystkie związane z utrzymywaniem higieny osobistej:

Pranie – brudne ubrania trzeba włożyć do pralki, wsypać proszek, włączyć, a mokre rzeczy powiesić do wyschnięcia
Umywalka – idealne miejsce, by porządnie wyszorować ręce, obciąć za długie paznokcie, uczesać niesforne włosy, umyć zęby i wysmarkać nos
Toaleta – dzieci dowiedzą się, jak korzystać z papieru toaletowego, kiedy używać spłuczki i po co w toalecie stoją kolorowe, pachnące spray’e
Wanna – kąpiel to nie tylko obowiązek, ale i przyjemność, pod warunkiem, że woda ma odpowiednią temperaturę

 

 

Naszym zdaniem:

Lubimy apkę za ładne, wyraziste rysunki. Elementy są duże, dzięki temu najmłodsi nie mają problemu z obsługą. Niestety, twórcy nie postarali się, by odpowiednio zabezpieczyć opcję łączenia z siecią. Dlaczego? Na pierwszy rzut oka jest idealnie: jeśli naciśniemy na widoczną w głównym menu ikonkę Facebooka, wyświetli się zabezpieczenie (będziemy musieli podać wynik działania matematycznego). Ale, jeśli dzieciaki nacisną na wyrazy „Grown-up stuff” wkroczą do menu dla dorosłych i będą mogły mailować i facebookować do woli. Żadne zabezpieczenia się nie pojawią! W takiej sytuacji pozostaje tylko nadzieja, że maluchy nie klikną w napis, bo nie wyda im się interesujący. Ale jak to mówią, nadzieja matką…

Higiena dla najmłodszych.

Temat zabawy świetny – przyda się każdemu rodzicowi. Zadania są proste, a ich prawidłowe wykonanie nagradzane pochwałami (niestety, w języku angielskim). To, na czego zmianie bardzo by nam zależało, to narzucona struktura. Maluchy uwielbiają powtarzać czynności po kilka razy, bawić się, testować, eksplorować. W Pepi Bath raz prawidłowo wykonanego zadania np. czesania włosów, obcinania paznokci, powtórzyć się nie da (chyba że włączymy planszę i uruchomimy ją ponownie).

Aplikację można zainstalować po stosunkowo niskiej cenie. Mamy nadzieję, że wkrótce pojawią się w niej dodatkowe plansze!

PLUSY:

  • komunikaty nagradzające prawidłowe rozwiązanie zadania
  • prosta obsługa
  • duże, wygodne w obsłudze elementy
  • przyjazne ilustracje
  • praktyczna tematyka zabaw
  • stosunkowo niska cena

MINUSY:

  • połączenie z siecią
  • mocno ustrukturyzowane zadania

 

Pepi Bath
Pepi Bath
Twórca: Antanas Marcelionis
Cena: 11.99 €
5

 

logo-app App Name
Developer

ND   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

 

 
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.