W Co Się Bawić
Newsletter

Pepi Tree czyli ekosystem dla najmłodszych.

3 lutego 2013 napisany przez Ania

To pierwsza aplikacja firmy Pepi Play, którą opisujemy na naszym serwisie. Pierwsza, ale na pewno nie ostatnia!

 

Twórcy celują w grupę najmłodszych użytkowników tabletów – pomiędzy 3 a 7 rokiem życia. I, naszym zdaniem, celują znakomicie, ale o tym za chwilę. Na razie suche fakty.

Po włączeniu aplikacji na ekranie pojawia się rozłożyste drzewo. Jest na tyle duże, że nie mieści się na wyświetlaczu. Chcąc poznać poszczególne jego zakamarki trzeba przesuwać się po ekranie w górę i w dół. Dzięki temu przechodzimy od korzeni do korony. Po drodze mamy okazję podejrzeć, co porabiają leśne zwierzątka (a o ile posiadamy prawidłowe informacje, właśnie szykują się do obiadu). Na każdym piętrze leśnego wieżowca mieszkają inni lokatorzy:

na czwartym – żarłoczne gąsienice, entuzjastki jabłek, gruszek, śliwek i tym podobnych smakołyków
na trzecim – dzielna sowa, wszystkie posiłki przygotowuje nocą
na drugim – pracowity pająk, wytrwale plecie pajęczynę, bo w brzuchu już mu kiszki marsza grają
na pierwszym- beztroskie wiewiórki – można by rzec, że obiad spada im z nieba
na parterze – wesoły jeżyk, cierpliwie czeka aż jego ulubione potrawy osiągną satysfakcjonujący rozmiar
w suterenie – szczęśliwy krecik – ten to ma dobrze: po drodze do swojej norki zawsze zgarnie kilka wijących się przysmaków

 

 

Naszym zdaniem:

Ochy i achy pojawiły się tuż po uruchomieniu programu. Zachwyciła nas grafika – starannie dopracowana i wyraźnie odmienna od większości dziecięcych aplikacji. Potem przyszła kolej na ocenę obsługi. Pojawił się zachwyt numer dwa. Z Pepi Tree bawi się przyjemnie i bezproblemowo – wystarczy przesuwać palcem po ekranie – to wszystko.

Ustawień nie da się regulować z poziomu aplikacji, jedynie z poziomu głównego menu. I tu ciekawa sprawa: maluch grający w Pepi Tree sam się do tego menu nie przedostanie (no chyba, że przez przypadek). Swoją drogą, i my mieliśmy nie lada problem, by do głównego menu powrócić ;) Do tej pory nie wiemy czy sposób, który wynaleźliśmy (przesunąć czterema palcami w górę) autorzy wprowadzili celowo, czy niechcący? Pamiętajcie, że ten sam gest jest w tabletach wykorzystywany do otwierania paska uruchomionych aplikacji. No i rzeczywiście: pasek się uruchamia i w tym samym czasie aplikacja wraca do głównego menu. Pomysł ukrycia głównego menu przed dziećmi jest super, tyle że z dużym prawdopodobieństwem pozostanie ukryty również przed wieloma rodzicami.

Doceniamy edukacyjne walory aplikacji. Twórcy przekazują dzieciakom niełatwą wiedzę, w czytelny i przestępny sposób. Po zabawie z Pepi Tree maluchy dowiedzą się, gdzie mieszkają i co jedzą poszczególne gatunki zwierząt, a z pomocą rodziców, opanują również pojęcie ekosystemu.

Nasza ocena aplikacji obyłaby się bez minusów, ale na sam koniec jeden się trafił. Chodzi nam konkretnie o połączenie z siecią. Z poziomu głównego menu można dostać się do App Store’a, a z panelu rodzicielskiego (nie zabezpieczonego hasłem) m.in. do Facebooka.

Podsumowując, naszemu najmłodszemu testerowi bardzo się podobało. Dajemy piątkę z minusikiem za App Store’a.

 

PLUSY:

  • dzieci nie mogą same powrócić do głównego menu
  • bardzo prosta obsługa
  • dopracowane ilustracje
  • walory edukacyjne (wiedza na temat ekosystemu podana w sposób prosty i przyjemny)

MINUSY:

  • połączenie z App Storem z poziomu głównego menu
Pepi Tree
Pepi Tree
Twórca: Antanas Marcelionis
Cena: 17.99 €
5

 

logo-app App Name
Developer

Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.