W Co Się Bawić
Newsletter

Petting Zoo – mobilny powiew świeżości w upalne dni. Na iOSa i Androida.

9 sierpnia 2013 napisany przez Ania

Nowość w świecie mobilnych aplikacji dla dzieci.

 

Wśród tysięcy gier dla dzieci, Petting Zoo jest prawdziwym rarytasem. Wykracza poza schemat, fascynuje i wciąąąga – tak dzieci, jak i dorosłych. W App Storze i Google Play’u pełno jest dziecięcych gier, robionych na tak zwane „jedno kopyto”. Brakuje aplikacji nowatorskich, maksymalnie wykorzystujących możliwości technologii mobilnych. Petting Zoo jest idealnym przykładem na to, że gry dla dzieci mogą fascynować :) Wystarczy pomysł i cierpliwość w jego realizacji. No dobra… i jeszcze talent ilustratorski, taki jak ten, który posiada autor – niemiecki grafik Christoph Niemann.

Petting Zoo to nietypowa książeczka dla dzieci powyżej 1 roku życia. Składa się z 21 interaktywnych stron – na każdej z nich znajdziemy sympatycznego zwierzaka. Jeśli przesuniemy palcem po ekranie, namalowany obrazek „ożyje”. Mało tego, będzie zmieniał się wraz z ruchami naszej dłoni.

W wyjaśnieniu, na czym polega świetność apki Petting Zoo, wspomogę się poniższym zdjęciem. Zobaczcie sami:

 

 

Moim zdaniem:

Za co pokochałam tę aplikację? Na pierwszym miejscu powiem: za jej prostotę. Tu wszystko jest intuicyjne. Możecie zapomnieć o wielopoziomowym menu i tysiącu ustawień. W Petting Zoo jest tylko strona tytułowa i 21 plansz. Nic więcej. Żadnych reklam, linków zewnętrznych.

Użytkownik nie musi znać angielskiego, ani jakiegokolwiek innego języka, jedyne bowiem dźwięki, które słyszy podczas zabawy, to albo wesoła muzyka, albo zabawne odgłosy zwierząt.

Ilustracje ubóstwiam. Cała zabawa w zmienianie kształtu rysunków przywodzi mi na myśl lata 90. i obłędny wypełniacz czasu antenowego – serial Balum Balum. Pamiętacie? :)

 

 

Rekomenduję, jako zabawkę rozrywkowo-edukacyjną. Oprócz tego, że oglądanie książeczki prowokuje do rozmów o zwierzętach, to jeszcze przy okazji dotykanie plansz w ściśle określony sposób, doskonali sprawność manualną. Narzekam na jedną kwestię – twórca nie wykorzystał akcelerometru. Nie można również zmieniać postaci, wykorzystując do tego dwa palce naraz.

Podsumuję krótko – panie Krzysiu Niemmanie – dzięki za tę apkę!

 

Petting Zoo by C. Niemann
Petting Zoo by C. Niemann
Twórca: Fox and Sheep GmbH
Cena: 23.99 €
5

 

LINK DO WERSJI NA ANDROIDA.
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.