W Co Się Bawić
Newsletter

Poznajcie Alberta.

14 września 2012 napisany przez Ania

Widzieliśmy wiele ciekawie ilustrowanych aplikacji dla dzieci. Ale nie spotkaliśmy jeszcze nigdy czegoś tak wyjątkowego, jak Albert HD produkcji Fingerlab. Przekonajcie się, dlaczego?

Tytułowa aplikacja to seria 20 mini gier dla dzieciaków. Mali użytkownicy spędzają dzień z chłopcem o imieniu Albert i wspierają go przy różnych okazjach: pomagają się umyć, szykują tosty na śniadanie, dobierają skarpetki, jadą w podróż samochodem, wyprowadzają psa, a nawet  towarzyszą Albertowi na randce. Każda plansza ma inny charakter i wymaga od graczy specyficznego działania: trzeba stukać palcem w urządzenie, przechylać je, dmuchać, a nawet klaskać w dłonie! Liczy się szybkość, sprawność i spostrzegawczość. Za wykonanie zadania użytkownik otrzymuje od jednej do trzech gwiazdek, w zależności od liczby uzyskanych punktów.

 

 

Aplikacja ma bardzo nietypową grafikę. Ilustracje wykonał francuski artysta Chloé Mazio. Wszystkie elementy gry zostały zrobione ręcznie (namalowane, wycięte), następnie sfotografowane i zanimowane. Efekt jest piorunujący!

Naszym zdaniem:

Uwielbiamy tę aplikację za jej nietuzinkową grafikę i różnorodność! Podoba nam się, że plansze wymagają od dzieci rozmaitych aktywności. Maluchy będą zachwycone, zwłaszcza przy zadaniach z klaskaniem w dłonie i dmuchaniem w ekran! Rodzice również nie powinni narzekać na Alberta: aplikacja to nie tylko rozrywka, ale i trening szybkości i koncentracji uwagi, który z pewnością zaowocuje w trakcie nauki szkolnej. Gra jest prosta w obsłudze, a każdą planszę poprzedza obrazkowa instrukcja. Maluchy nie muszą umieć czytać, nie muszą znać angielskiego i nie potrzebują pomocy rodziców. Cud, miód!

Albert zachwyca różnorodnością.
Ciężko się z nim rozstać!

Jak to zwykle bywa, w grze są także rozwiązania, które nie wszystkim dzieciakom przypadną do gustu. Plansze mają charakter zadań ze ściśle określonym celem. Na dodatek nie wszystkie gry są dostępne od razu. Niektóre plansze trzeba odblokować, zdobywając we wcześniejszych zadaniach wystarczającą ilość gwiazdek. Kilka mini gier wymaga bardzo szybkiego działania i może sprawiać trudność najmłodszym graczom.

Pomimo drobnych niedociągnięć aplikacja jest znakomita. I kropka.

 

PLUSY:

 • nietuzinkowe ilustracje
 • różnorodne zadania
 • swobodny wybór planszy, w którą dziecko ma ochotę zagrać
 • prosta obsługa
 • niespodzianki
 • ćwiczenie sprawności i koncentracji uwagi
 • obrazkowe instrukcje przed każdą planszą
 • możliwość wyłączenia muzyki

MINUSY:

 • niektóre plansze wymagają bardzo szybkiego działania i mogą być za trudne dla najmłodszych graczy
 • nie wszystkie plansze są aktywne od razu, niektóre trzeba odblokować, zdobywając odpowiednią liczbę gwiazdek we wcześniejszych grach
 • jeśli mamy wersję darmową, zakup kolejnych plansz odbywa się bezpośrednio z poziomu aplikacji

Zobaczcie, co tak naprawdę potrafi Albert!

 

 

Albert HD
Albert HD
Twórca: Fingerlab SARL
Cena: 2.99 €O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.