Maluchy uwielbiają bajki. Z aplikacją Princess Fairy Tale Maker poznają je z nowej perspektywy – staną się autorami. Kto wie, może dziecięce historie pokocha cały świat? Bo rodzice pokochają je na pewno!
Dzieciaki, będąc w roli autorów, muszą podjąć wiele ważnych decyzji. Same wymyślają, jak będzie wyglądać ich bajka. Wybierają tło (dostępne są aż 32 gotowe obrazki i 32 kolorowanki!) i postacie. Bohaterów można powiększać i pomniejszać, da się nawet sprawić, by poruszali ustami. Aplikacja oferuje ponad sto różnych naklejek. Są wśród nich księżniczki, bajkowe zwierzęta, kwiatki, gwiazdki i inne czarodziejskie przedmioty. Jeśli jakiegoś elementu brakuje, wystarczy samemu go narysować – do dyspozycji gracza są kolorowe kredki, pisaki i gumka (gdyby coś się nie udało).
Dialogi pomiędzy postaciami można zapisać za pomocą kolorowych literek, a nawet nagrać w historii swój własny głos. Aplikacja zapamiętuje także ruchy, które wykonujemy bohaterami na ekranie. Na koniec pracy graczy czeka nagroda – odtwarzanie przygotowanej historii, czyli uczta dla oka i ucha!
Naszym zdaniem:
Aplikacja typowo dla dziewczynek. Znajduje się w niej wszystko, co uwielbiają małe damy: różowe księżniczki, błyszczące koniki i inne cukierkowe dodatki. W kwestii grafiki jesteśmy wybredni – za dużo wzorów i kolorów. Niepotrzebnie.
Gra jest dość skomplikowana w obsłudze. Aby dziecko wykorzystało wszystkie opcje, konieczna będzie pomoc rodzica. Regulacja wielkości i położenia postaci jest niewygodna i wymaga precyzji.
Podoba nam się, że aplikacja nie narzuca gotowych rozwiązań, jest świetnym narzędziem rozwijającym wyobraźnię, a przy okazji również sprawność manualną dzieciaków.
Aplikacja kształtująca wyobraźnię i rozwijająca słownictwo.
Dla dziewczynek i ich mam.
Zachęcamy, wykorzystajcie Princess Fairy Tale Maker do kształtowania u dzieci umiejętności opowiadania. Oferowana w aplikacji opcja nagrywania i odtwarzania własnego głosu, zachęci do gadulstwa nawet najbardziej nieśmiałego szkraba. Wspólne układanie historyjek i zadawanie pytań dotyczących przygotowanych obrazków, to dwa sprawdzone sposoby, by ułatwić maluchowi rozumienie związków przyczynowo-skutkowych i powiększyć zasób jego słownictwa.
PLUSY:
MINUSY: