W Co Się Bawić
Newsletter

Sago Mini Bug Builder czyli jak produkować najlepsze aplikacje dla dzieci.

12 lipca 2013 napisany przez Ania

Najnowsza odsłona Bug Builder już w App Storze.

 

Ostatnio zauważyłam u siebie niepokojący objaw – nie wiem, czy już potrzebuję pomocy, czy może jeszcze poczekać z korzystaniem z porad kolegów po fachu;) W czym tkwi problem? Otóż, uruchamianie nowych aplikacji o wiele silniejsze emocje wywołuje u mnie, niż u moich kilkuletnich testerów. Wiercę się i kręcę, niecierpliwie przebieram nogami, czekając na zainstalowanie się na tablecie premierowych produktów Toca Boca, Sago Sago lub TribePlay. Całe szczęście po pierwszej zabawie role się odwracają. Ukontentowana ciotka tablet odkłada, a maluchy dopiero się rozkręcają. No dobra, wiem, że nie wierzycie. Potem bawimy się wszyscy razem :D

Szczery wstęp był, czas na konkretne informacje. W App Storze jest już nowa wersja jednej z moich ulubionych aplikacji – Bug Builder. Za jej update wzięło się oczywiście studio Sago Sago. Muszę stwierdzić, że żywię wobec tej kanadyjskiej firmy coraz cieplejsze uczucia. W moim prywatnym rankingu speców od aplikacji dla dzieci, Sago Sago zajmuje obecnie pierwsze miejsce. Po długim okresie tocobocowego monopolu, wreszcie coś się zmieniło. Choć może lepiej pasowałby tu wyraz – uzupełniło: Szwedzi skoncentrowali się ostatnio na 4, 5 latkach, Kanadyjczycy na grupie tych najmłodszych.

O aplikacji Bug Builder było już na wcosiebawic.pl wielokrotnie. Pełną recenzję pierwotnej wersji możecie przeczytać TU. A dziś dwa słowa o jej następcy.

Temat zabawki pozostał ten sam – stworzyć własnego robala. Trzeba pomalować jego pancerzyk, a potem kilkoma stuknięciami w ekran, powołać istotę do życia. Gotowe dzieło można uwiecznić na zdjęciu. A jakie są różnice?

 

 

W Bug Builder od Sago Sago robale nie pojawiają się znikąd, jak to miało miejsce w pierwotnej wersji. Każdy kolejny potworek wykluwa się z jajka złożonego przez jego poprzednika. Niestety, tym razem nie da się wybrać kształtu pancerzyka – pojawia się w sposób losowy. Co więcej? O każdego nowo narodzonego robaczka trzeba zadbać: ubrać go, nakarmić i umyć. Pomysł fajny, bo kształtuje wrażliwość najmłodszych, ale przy którejś z kolei zabawie, wykonywanie w kółko tych samych czynności, może stać się męczące. No chyba, że o to właśnie chodziło producentom. Wszak zajmowanie się noworodkami wymaga sporej dawki wysiłku i poświęcenia ;)

Do gry wprowadzono bardzo praktyczne udoskonalenie: zdjęcia robali nie zapisują się w naszej tabletowej galerii, ale „wewnątrz” aplikacji. Dzięki temu my nie mamy zaśmieconego folderu, a dzieciaki zyskują łatwiejszy dostęp do swoich dzieł!

 

 

Jeśli chodzi o ozdabianie pancerzyków, muszę przyznać, że nabrało rozmachu! Kreski są cieńsze, niż w poprzedniej wersji – dzięki temu mali artyści mają większe pole do popisu! I kolejne udoskonalenie:

można malować kilkoma palcami jednocześnie! CU-DOW-NIE!

O tym, że apka jest przyjazna dla najmłodszych chyba nie muszę wspominać, bo doskonale to wiecie. A tym, którzy jeszcze nie mieli w rękach produktów Sago Sago powiem w kilku słowach: prosta obsługa bez reklam, bez połączenia z siecią, 100% frajdy!

Podsumowując, uwielbiam Sago Mini Bug Builder. Z przyjemnością nadaję odznaczenie!

 

Sago Mini Bug Builder
Sago Mini Bug Builder
Twórca: Sago Sago Toys Inc.
Cena: 23.99 €
5

 
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.