W Co Się Bawić
Newsletter

Sago Mini Forest Flyer – lecimy!

9 czerwca 2013 napisany przez Ania

Na kolejną aplikację od firmy Sago Sago nie musieliśmy długo czekać. Tydzień po wydaniu Sago Mini Sound Box w App Storze pojawiła się leśna zabawka: Sago Mini Forest Flyer. Czym kanadyjscy przyjaciele uraczyli nas tym razem?

 

Mali użytkownicy mają okazję poznać tajemnicze zakątki kolorowego lasu. W podróży po okolicy towarzyszy im sympatyczny, czerwony ptaszek. Zaproszony do zabawy, chętnie opuszcza domek i fruwa po planszy. Użytkownik steruje nim przesuwając palcem po ekranie. W poszczególnych częściach lasu ukryte są zabawne animacje. Jest ich ponad 20. Czy maluchom uda się odnaleźć je wszystkie?

 

 

Naszym zdaniem:

W kwestii apek od Sago Sago nic się nie zmieniło. Jest prosta obsługa? Jest! Jest bezpiecznie: bez reklam i połączenia z siecią? Jest! Jest piękna grafika? Oczywiście!

Aplikacja pozwala dzieciom na swobodną eksplorację. Bohatera można przesuwać po ekranie palcem lub korzystając z akcelerometru – to drugie rozwiązanie przypadło moim testerom do gustu :)

 

 

Zastosowane w grze animacje mają charakter zabawowy. Żałuję, że Sago Sago nie przemyciło w nich elementów edukacyjnych. Życzyłabym sobie, by aplikacja pozwalała maluchom na nieco więcej aktywności. Pomijając te kwestie muszę przyznać, że klimat zabawy w sam raz dla najmłodszych: bez ograniczeń, bez zasad. Pełna swoboda.

 

PLUSY:

  • prosta obsługa
  • brak reklam i linków, umożliwiających połączenie z siecią
  • przejrzysta grafika
  • niespodzianki
  • możliwość wykorzystywania akcelerometru
  • delikatne elementy dźwiękowe

MINUSY:

  • brak podpowiedzi
  • niewiele elementów edukacyjnych
  • zadania wymagające niewielkiej aktywności użytkownika

 

Sago Mini Forest Flyer
Sago Mini Forest Flyer
Twórca: Sago Sago Toys Inc.
Cena: 18.99 €
3.25O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.