W Co Się Bawić
Newsletter

Scribble Press. Kreatywna aplikacja na iPada.

29 sierpnia 2012 napisany przez Ania

Tym razem spodobała nam się aplikacja Sribble Press, odznaczona złotym medalem Parents’ Choice Award.

To darmowe narzędzie na iPada, dzięki któremu stworzycie z Waszymi dziećmi książeczki obrazkowe. Do dyspozycji macie kolorowe pisaki o różnych kształtach i grubości, naklejki, wiele gotowych tekstów i obrazków. Przygotowanymi historiami możecie podzielić się z całym światem, możecie też oglądać książeczki innych użytkowników.

Naszym zdaniem

Niestety, obsługa produktu wymaga podstawowej znajomości angielskiego. Przełączanie pomiędzy poszczególnymi funkcjami aplikacji jest dość trudne. Obsługa nie jest intuicyjna, a czasem sprawia kłopot. Scribble Press to produkt dla starszych dzieci, powyżej 5 roku życia. Warto usiąść do aplikacji razem z maluchem i wytłumaczyć mu, na czym zabawa polega.

Kreatywna zabawa przy obowiązkowym towarzystwie rodzica!

Aplikacja jest bardzo ładna graficznie. Zabawa rozwija wyobraźnię, a rysowanie doskonali precyzję ruchów (ta z pewnością przyda się dzieciom podczas nauki pisania!). Warto sięgnąć po Scribble Press nawet, jeśli maluch nie potrafi jeszcze czytać. Własnoręcznie wykonana książeczka da dziecku dużo satysfakcji i będzie świetnym prezentem dla babci, czy dziadka. Zwłaszcza, że do opowiadania można wkleić zdjęcia wnucząt!

 

 

 PLUSY:

  • narzędzie rozwijające wyobraźnię i precyzję ruchów
  • możliwość wklejania własnych zdjęć
  • szeroki wybór narzędzi
  • aplikacja ładna graficznie
  • możliwość publikowania wyników pracy w Internecie

MINUSY:

  • trudna w obsłudze
  • w całości po angielsku
  • niektóre opcje niedopracowane technicznie (trudno usunąć element rysunku, z którego nie jesteśmy zadowoleni)

PRZYDATNE UMIEJĘTNOŚCI:

  • znajomość angielskiego
  • czytanie (nieobowiązkowo)

 

 

Scribble Press
Scribble Press
Twórca: Fingerprint Digital, Inc
Cena: 3.99 €O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.