Aplikacja dla dzieci i dorosłych, którym znudziło się układanie typowych puzzli. Zerknijcie.
Jak grać w Shake & Make? Na początku każdego poziomu przyglądamy się rysunkowi, starając się zapamiętać ułożenie poszczególnych jego elementów. Gotowe? To teraz czas na trzęsienie ziemi – poruszamy gwałtownie urządzeniem, by obrazek rozpadł się na kawałki. Przed nami najtrudniejsza część zadania – pomieszane elementy trzeba jak najszybciej poskładać z powrotem. I to sprawnie – bo czas jest ograniczony! Jeśli nie udało nam się zapamiętać obrazka, w dowolnej chwili możemy ponownie na niego spojrzeć. Ale uwaga – za każdą podpowiedź tracimy 5 sekund czasu przeznaczonego na rozwiązanie.
Przydatne informacje
Poniżej podajemy dwie ważne informacje, które uchronią gracza przed frustracją, jeśli plansza okaże się za trudna.
Można wyłączyć stoper i mieć nieograniczony czas na przejście poziomu. Jeśli dajemy Shake&Make maluchowi – radzimy wyłączyć odliczanie czasu. Praca pod presją może niepotrzebnie stresować młodego gracza.
Każdy obrazek da się ułożyć przechylając i obracając urządzeniem – puzzle same „zawieszą się” na odpowiednich miejscach! (nasze dzieci uwielbiają tę opcję i często z niej korzystają). Z własnego doświadczenia wiemy, że niektóre plansze aplikacji Shake&Make sprawiają kłopot nawet osobom dorosłym. Pamiętajmy – zadanie niedostosowane do wieku, a przede wszystkim możliwości gracza, zamiast rozwijać i dostarczać przyjemności, wyzwoli złość i frustrację.
Podsumowanie
Aplikacja Shake&Make jest wymagająca, ale rewelacyjnie poprawia pamięć wzrokową, koordynację wzrokowo-ruchową i umiejętność skupienia uwagi. Wybaczamy programistom niewielkie niedociągnięcia techniczne, ze względu na wyśmienite rysunki amerykańskiego ilustratora. Ktokolwiek ma dzieci, a nie zna jeszcze pana Eda Emberley’a, musi szybko nadrobić zaległości.
Oto i on – Ed Emberley.
PLUSY:
MINUSY:
Benek14 sierpnia 2012 at 12:55
OK, chyba się zainteresuję …