W Co Się Bawić
Newsletter

Shake & Make – układanka z rysunkami pana Eda Emberley’a.

26 lipca 2012 napisany przez Ania

Aplikacja dla dzieci i dorosłych, którym znudziło się układanie typowych puzzli. Zerknijcie.

Jak grać w Shake & Make? Na początku każdego poziomu przyglądamy się rysunkowi, starając się zapamiętać ułożenie poszczególnych jego elementów. Gotowe? To teraz czas na trzęsienie ziemi – poruszamy gwałtownie urządzeniem, by obrazek rozpadł się na kawałki. Przed nami najtrudniejsza część zadania – pomieszane elementy trzeba jak najszybciej poskładać z powrotem. I to sprawnie – bo czas jest ograniczony! Jeśli nie udało nam się zapamiętać obrazka, w dowolnej chwili możemy ponownie na niego spojrzeć. Ale uwaga – za każdą podpowiedź tracimy 5 sekund czasu przeznaczonego na rozwiązanie.

 

 

Przydatne informacje

Poniżej podajemy dwie ważne informacje, które uchronią gracza przed frustracją, jeśli plansza okaże się za trudna.

Można wyłączyć stoper i mieć nieograniczony czas na przejście poziomu. Jeśli dajemy Shake&Make maluchowi – radzimy wyłączyć odliczanie czasu. Praca pod presją może niepotrzebnie stresować młodego gracza.

Każdy obrazek da się ułożyć przechylając i obracając urządzeniem – puzzle same „zawieszą się” na odpowiednich miejscach! (nasze dzieci uwielbiają tę opcję i często z niej korzystają). Z własnego doświadczenia wiemy, że niektóre plansze aplikacji Shake&Make sprawiają kłopot nawet osobom dorosłym. Pamiętajmy – zadanie niedostosowane do wieku, a przede wszystkim możliwości gracza, zamiast rozwijać i dostarczać przyjemności, wyzwoli złość i frustrację.

Podsumowanie

Aplikacja Shake&Make jest wymagająca, ale rewelacyjnie poprawia pamięć wzrokową, koordynację wzrokowo-ruchową i umiejętność skupienia uwagi. Wybaczamy programistom niewielkie niedociągnięcia techniczne, ze względu na wyśmienite rysunki amerykańskiego ilustratora. Ktokolwiek ma dzieci, a nie zna jeszcze pana Eda Emberley’a, musi szybko nadrobić zaległości.

 

Oto i on – Ed Emberley.

 

PLUSY:

 • ponad sto plansz do ułożenia
 • układanka, która różni się od typowych puzzli
 • kształtuje pamięć wzrokową, koordynację wzrokowo-ruchową
 • skuteczny trening koncentracji uwagi
 • genialne rysunki amerykańskiego ilustratora
 • w tle przyjemna muzyka z lat 70.
 • możliwość wyłączenia stopera

MINUSY:

 • znaczny poziom trudności
 • niewielkie niedociągnięcia techniczne
 • kształty się powtarzają, co utrudnia układanie
 • dziecko może potrzebować naszej pomocy przy przełączaniu pomiędzy kolejnymi poziomami gry

 

Ed Emberley's Shake & Make
Ed Emberley’s Shake & Make
Twórca: Night & Day Studios, Inc.
Cena: 0.99 €O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

One Comment

 1. Benek14 sierpnia 2012 at 12:55

  OK, chyba się zainteresuję …

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.