W Co Się Bawić
Newsletter

Squiggles – rysujemy kręciołki!

12 grudnia 2012 napisany przez Ania

Maluchy uwielbiają rysować. I dobrze, bo to aktywność rozwijająca. Gorzej, jeśli zażyczą sobie wyciągnięcia kartek i kredek akurat, kiedy jesteśmy w podróży albo czekamy w kolejce do lekarza. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie produkt o nazwie Squiggles.

 

W skład aplikacji wchodzą aż trzy różne atrakcje: krótki film instruktażowy, w którym kolorowi bohaterowie wyjaśniają maluchom, na czym będzie polegało ich zadanie, interaktywna książeczka i najważniejsze:  zabawa w rysowanie. W poniższej recenzji skoncentrujemy się na dwóch ostatnich pozycjach.

Książeczka to ponad 20 kolorowych obrazków z elementami interaktywnymi. Na każdej stronie, u góry ekranu, pojawia tekst opowieści  - użytkownik może odczytać go samodzielnie lub skorzystać z pomocy lektora.

Najważniejszym zadaniem małych użytkowników jest zabawa rysowanie. Gracze, wspierając się prostą instrukcją, muszą odwzorować na ekranie określone kształty. Za prawidłowe wykonanie polecenia czeka na nich nagroda w postaci krótkiej animacji: z namalowanej przez dzieci chmurki zaczyna padać deszcz,  w gnieździe rodzą się pisklęta, a rakiety odlatują w kosmos.  Zgodnie z tytułem aplikacji, wszystkie zadania wymagają od graczy rysowania czegoś na kształt sprężynek i spiralek. Twórcy nie zapomnieli o wyposażeniu maluchów w niezbędne narzędzia: różnokolorowe pędzle, kredę, pisaki i oczywiście naklejki! Do zabawy jest aż czternaście plansz. Ostatnia, piętnasta to biała kartka, na której można stworzyć własne, niepowtarzalne dzieło!

 

 

Naszym zdaniem

Pomysł twórców Squiggles od razu przypadł nam do gustu. Dzieciaki nie tylko mogą pobawić się w rysowanie, ale jeszcze ich aktywność przynosi wymierne rezultaty. Zadania  wykonają nawet najmłodsi użytkownicy tabletów – także ci, którzy póki co nie mają pojęcia jak narysować głowę czy domek, za to znakomicie radzą sobie z wszelkimi „bohomazkami”. Dzięki aplikacji Squiggles na pewno zintensyfikują ćwiczenie sprawności manualnej!

Aplikacja ma żywe kolory i przyjazne rysunki. Cieszymy się, że autorzy aplikacji w wielu miejscach zastąpili napisy ikonkami – tak powinno być w każdej dziecięcej aplikacji!

Aplikacja, która zachęca do rysowania najbardziej opornych!

Niestetym, pomimo posługiwania się ikonkami, ze względu na szeroki wybór opcji, obsługa aplikacji nie należy do najprostszych. Lepiej sami włączcie maluchom odpowiednią planszę. Z poziomu głównego menu mogą niestety trafić prosto do App Store’a. W grze jest co prawda zakładka dla rodziców, która pozwala m.in. na publikowanie dziecięcych rysunków na Twitterze czy Facebooku i zmianę ustawień gry, ale nie blokuje jej żadne hasło. Sprytniejsze maluchy szybko postanowią sprawdzić, co chowa się za napisem „Parents”.

W zabawie w rysowanie przeszkadzały nam dwie rzeczy: instrukcji nie można było odtworzyć ponownie, a nieudanego rysunku wymazać gumką (dało się jedynie usunąć wszystko, co narysowaliśmy, naciskając ikonkę kosza).

Podsumowując: pomysł świetny, wykonanie odrobinę słabsze, ale warto. Bez dwóch zdań!

 

PLUSY:

  • wiele opcji zabawy: film, książka, zabawa w rysowanie
  • proste zadania i nagroda za poprawne wykonanie
  • ćwiczenie kreatywności i sprawności manualnej
  • różne przybory do zabawy

MINUSY:

  • dość skomplikowana obsługa
  • połączenie z App Storem z poziomu głównego menu
  • brak polskiej wersji językowej

 

Lazoo: Squiggles!
Lazoo: Squiggles!
Twórca: Lazoo Worldwide LLC
Cena: Bezpłatna

 

 
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.