W Co Się Bawić
Newsletter

Sylvester’s Band czyli jak czadowy szop ratuje imprezę!

17 listopada 2012 napisany przez Ania

Los był dla nas ostatnio bardzo łaskawy. Trafiliśmy na świetną aplikację dla dzieciaków – Sylvester’s Band. Owoce spotkania z produktem firmy Uncle Handsalt z radością składamy na Wasze ręce!

Sylvester’s Band to aż 37 stronicowa książeczka dla najmłodszych (to naprawdę wiele, jak na aplikacje dla maluchów). Na każdej planszy ukrywają się elementy interaktywne. Można je uruchomić trzema sposobami: stukając, przesuwając palcem, ale również poruszając całym urządzeniem!

Fabuła

Rzecz dzieje się malowniczej wiosce, zamieszkałej przez sympatyczne, leśne zwierzątka. Mieszkańcy  z zapałem przygotowują wielkie przyjęcie: wieszają girlandy, gotują posiłki i nakrywają stoły. Kiedy wszystko jest już prawie gotowe, na jaw wychodzi niebanalny problem: członkowie zespołu, który miał towarzyszyć biesiadnikom podczas zabawy, zniknęli! W tej sytuacji może pomóc tylko jedna osoba – niedoceniany przez wszystkich szop Sylwester!

 

 

Naszym zdaniem:

Zacznijmy od ilustracji – według nas są bombowe: zabawne, fikuśne i w ślicznych kolorach. A tak na marginesie: czy Wam również łoś przypomina tego z Happy Tree Friends? (osoby, które wiedzą o czym mowa od razu uspokajamy – przygody zwierzątek z aplikacji Sylvester’s Band w żadnym wypadku nie kończą się tak, jak Happy Tree Friends!) Bajka jest wesoła i co więcej, znajdziecie w niej treści wychowawcze i edukacyjne.

Nasze dzieciaki były zachwycone mnóstwem obecnych w aplikacji elementów interaktywnych. Pełnię szczęścia osiągnęły, kiedy pokazaliśmy im, że przechylanie tabletu czy smartfona powoduje kolejne ciekawe efekty. Dzieciakom najbardziej spodobała się możliwość przyspieszania i zwalniania biegnących po ekranie postaci. Koniecznie zademonstrujcie tę opcję swoim pociechom!

Fikuśne postacie, wartościowa fabuła i moc elementów interaktywnych. BOMBA!

Obsługa aplikacji to bułka z masłem – strony zmienia się za pomocą strzałek. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że twórcy pomyśleli o opcji, której tak bardzo brakowało nam w wielu testowanych dotąd aplikacjach: dzięki wysuwanemu menu szybko i sprawnie otworzymy maluchom ich ulubioną stronę, bez konieczności przeskakiwania przez wszystkie plansze po kolei! Wisienkę na torcie stanowią towarzyszące historyjce dźwięki. Są subtelne i delikatne, w sam raz dla najmłodszych.

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy się do czegoś nie doczepili.  Szkoda, że obrazki nie zajmują większej powierzchni ekranu – niektóre elementy interaktywne są dość drobne i ich wybieranie może sprawiać trudność najmłodszym. Drugi minusik za możliwość dostępu do App Store’a z poziomu głównego menu. Reszta na medal. I brawa. Na stojąco!

 

Koniecznie zobaczcie trailer!

 

PLUSY:

  • świetne ilustracje
  • aż 37 stron z mnóstwem elementów interaktywnych
  • elementy interaktywne uruchamiane poprzez dotyk i przechylanie całego urządzenia
  • interesująca fabuła
  • menu, dzięki któremu szybko otworzymy dowolną stronę aplikacji

MINUSY:

  • drobne elementy mogą być niewygodne dla najmłodszych
  • dostęp do App Store’a z poziomu głównego menu

 

Sylvester's Band
Sylvester’s Band
Twórca: Morten Sandholt
Cena: 2.69 €

 

logo-app App Name
Developer

ND   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

 
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.