W Co Się Bawić
Newsletter

Talking ABC. Ćwiczymy alfabet.

24 listopada 2013 napisany przez Ania

Edukacyjna aplikacja dla dzieci.

Już dawno nie widziałam tak ładnie wykonanej aplikacji do nauki alfabetu. Gry edukacyjne to bardzo często graficzne koszmarki, na dodatek z mnóstwem niepotrzebnych opcji, a przez to zupełnie nie przejrzyste. Talking ABC jest apką z górnej półki, ale… no i właśnie o to „ale” wszystko się rozbija – nie znajdziecie jej w polskiej wersji językowej. Jest za to po rosyjsku, choć wątpię, że uznacie to za pocieszenie ;-)

Talking ABC

cena iOS: 2,99$
wiek: 2+, 3-4, 5-6
kategoria: edukacja
język: angielski
www: Jutiful
wersja na iOSa (iPhone, iPod touch, iPad)

 

Na czym polega zabawa?

Aplikacja oswaja dzieciaki z wyglądem i brzemieniem alfabetu. Pod każdą literką ukrywa się sympatyczne zwierzątko o stosownej nazwie. Spójrzcie:

Zainteresowani znajdą w aplikacji kilka mini gier:

  • układanki ze zwierzątkami
  • rozpoznawanie dźwięków
  • pisanie wyrazów, które zmieniają się później w zabawne animacje

Obsługa apki jest na tyle prosta, że nie powinna sprawić kłopotu dzieciakom powyżej 3, a w przypadku maluszków obeznanych z technologiami mobilnymi, nawet 2 roku życia. W grze nie ma reklam i linków łączących z siecią. Są za to ujmujące i zabawne animacje!

A minusy? Cóż, poza faktem, że apka nie występuje w polskiej wersji językowej, specjalnie narzekać się nie da. Mnie osobiście nie przypadła do gustu cena gry – przyzwyczaiłam się, że te ładne i fajne kosztują zazwyczaj 1,99$. Talking ABC okazało się odrobinę droższe.
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Szukasz dentysty dla dziecka?
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Aparaty do elektroterapii od BiTMED

Gabinet psychologiczny w Krakowie dla par i małżeństw
Terapia małżeńska Kraków

Chrupnij Tygryski! Zdrowa przekąska dla dziecka
Newsletter