W Co Się Bawić
Newsletter

Talking ABC. Ćwiczymy alfabet.

24 listopada 2013 napisany przez Ania

Edukacyjna aplikacja dla dzieci.

Już dawno nie widziałam tak ładnie wykonanej aplikacji do nauki alfabetu. Gry edukacyjne to bardzo często graficzne koszmarki, na dodatek z mnóstwem niepotrzebnych opcji, a przez to zupełnie nie przejrzyste. Talking ABC jest apką z górnej półki, ale… no i właśnie o to „ale” wszystko się rozbija – nie znajdziecie jej w polskiej wersji językowej. Jest za to po rosyjsku, choć wątpię, że uznacie to za pocieszenie ;-)

Talking ABC

cena iOS: 2,99$
wiek: 2+, 3-4, 5-6
kategoria: edukacja
język: angielski
www: Jutiful
wersja na iOSa (iPhone, iPod touch, iPad)

 

Na czym polega zabawa?

Aplikacja oswaja dzieciaki z wyglądem i brzemieniem alfabetu. Pod każdą literką ukrywa się sympatyczne zwierzątko o stosownej nazwie. Spójrzcie:

Zainteresowani znajdą w aplikacji kilka mini gier:

  • układanki ze zwierzątkami
  • rozpoznawanie dźwięków
  • pisanie wyrazów, które zmieniają się później w zabawne animacje

Obsługa apki jest na tyle prosta, że nie powinna sprawić kłopotu dzieciakom powyżej 3, a w przypadku maluszków obeznanych z technologiami mobilnymi, nawet 2 roku życia. W grze nie ma reklam i linków łączących z siecią. Są za to ujmujące i zabawne animacje!

A minusy? Cóż, poza faktem, że apka nie występuje w polskiej wersji językowej, specjalnie narzekać się nie da. Mnie osobiście nie przypadła do gustu cena gry – przyzwyczaiłam się, że te ładne i fajne kosztują zazwyczaj 1,99$. Talking ABC okazało się odrobinę droższe.
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.