W Co Się Bawić
Newsletter

The Wheels on the Bus – muzyczna aplikacja dla maluchów.

16 stycznia 2013 napisany przez Ania

The wheels on the bus go round and round, round and round, round and round… – tę zabawną piosenkę o podróży autobusem zna prawie każde dziecko z USA, Kanady i Wielkiej Brytanii. Czy naszym maluchom też się spodoba?

 

Może z zamiłowania do melodii, a może z nadzieją na powtórzenie jej sukcesu, firma P2 Games (znana m.in. z produkcji o śwince Peppie) stworzyła aplikację, której tematem przewodnim jest właśnie piosenka The Wheels on the Bus.

W skład produktu wchodzi kilka mini gier: kolorowanki, puzzle, naklejki i to, co najistotniejsze czyli nauka wygrywania na pianinie tytułowej melodii. Na początku maluchy ćwiczą, naciskając na podświetlające się klawisze. Kiedy już oswoją się z tą czynnością, mierzą się z zadaniem wygrywania piosenki z akompaniamentem (całe szczęście i na tym etapie aplikacja podpowiada, których dźwięków należy użyć). Uwieńczenie trudów edukacji stanowi możliwość nagrania opanowanej melodii (choć oczywiście, własne kompozycje są równie mile widziane). Dzieci mogą wybierać spośród aż 5 różnych instrumentów.

 

 

Naszym zdaniem

The Wheels on the Bus to produkt dopasowany do potrzeb najmłodszych użytkowników. Gra ma przyjazny interfejs i prostą nawigację – aby wybrać interesującą opcję, wystarczy nacisnąć na obrazek. Instrukcji udziela sympatyczny, dziecięcy głosik – szkoda, że nie mówi po polsku (z drugiej strony dzięki temu nasze dzieciaki opanowały już angielskie nazwy kolorów).

W grze nie ma reklam, ale (jesteśmy zdziwieni!) jest prosty dostęp do App Store’a. Czy nie można było zabezpieczyć tego przycisku prostym hasłem? Nie lubimy, kiedy nasze pociechy szperają po sieci!

Grafika aplikacji jest idealna dla najmłodszych – przyjazna, kolorowa i przejrzysta – aż chce się bawić! Ale The Wheels on the Bus to nie tylko rozrywka. Twórcy przemycili w grze kilka edukacyjnych elementów. Dzieciaki mogą poznać i nauczyć się piosenek, spróbować gry na instrumentach.

Dla początkujących muzyków.

W aplikacji znajdą też kolorowanki, które kształtują sprawność manualną i puzzle, rozwijające umiejętność analizy i syntezy wzrokowej. Maluszkom wszystkie zadania powinny przypaść do gustu, zwłaszcza że w nagrodę za aktywność otrzymują dostęp do interaktywnych naklejek, a wszystko dzieje się w wesołej, muzycznej atmosferze.

Gdyby nie dostęp do internetu z poziomu głównego menu, aplikację ocenilibyśmy na piątkę. A tak, musimy dać 4, ale z możliwością poprawy przy najbliższym updacie!

 

PLUSY:

  • bardzo prosta obsługa
  • słowne instrukcje (niestety, tylko po angielsku)
  • nagrody za prawidłowe wykonanie zadań
  • kilka mini gier: kolorowanki, puzzle, naklejki
  • ładna grafika

MINUSY:

  • połączenie z siecią z poziomu aplikacji
  • aplikacja wyłącznie w języku angielskim
  • szkoda, że można nauczyć się grać tylko jedną piosenkę
Sing and Play - Wheels on the Bus
Sing and Play – Wheels on the Bus
Twórca: P2 Games Limited
Cena: 4.99 €O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.