W Co Się Bawić
Newsletter

Toca Band.
Muzyka dla ucha Twojego malucha.

24 września 2012 napisany przez Ania

Po tygodniach oczekiwania mogliśmy wreszcie przetestować najnowszą aplikację szwedzkiej firmy Toca Boca. Czy producenci powalili nas na kolana? Zapraszamy do lektury!

Toca Band to zgodnie z zapowiedzią aplikacja muzyczna. Tym razem dzieciaki mają możliwość stworzenia własnego zespołu. Przed maluchami scena, a na niej osiem miejsc, które trzeba zapełnić. Na angaż czeka szesnastu nietypowych muzyków, wśród nich przestraszony kastaniet, uśmiechnięty kucharz-bębenek i śpiewaczka operowa w osobie starszej pani. Kogo wybiorą nasze dzieciaki?

 

 

Postacie wydają różne dźwięki, w zależności od tego, na którym miejscu sceny je postawimy. Najwięcej do powiedzenia będzie miał oczywiście solista. Lokując postać na centralnym, żółtym podium, dokładnie poznamy jej muzyczne możliwości: będziemy mieli szansę zagrać na gitarze, bębenku, śpiewać itp.

Naszym zdaniem

Aplikacja jest dopracowana w najdrobniejszych szczegółach: bohaterowie poruszają się na kilka sposobów, wydają różne dźwięki, w różnym rytmie! Niezależnie od tego, które postacie postawimy na scenie i tak usłyszymy pięknie brzmiącą, wesołą melodię. Uwielbiamy Toca Band za zabawne dźwięki i odjazdowych bohaterów. Są naprawdę nie z tej Ziemi! Producenci zadbali o to, by z aplikacją poradziły sobie nawet dzieciaki poniżej 2 roku życia. Nie ma tu menu, nie ma opcji do wyboru, są tylko postacie, które trzeba przesuwać po ekranie.

Przyjemnie i zabawnie, ale krótko!

Pomimo całej sympatii do Toca Boca i jej najnowszego produktu, musimy przyznać, że naszym dzieciakom aplikacja dość szybko się nudzi. Maluchy odkładają ją o wiele szybciej, niż pozostałe gry tych samych producentów. O ile w innych aplikacjach Toca Boca efekt podjętego przez dzieci działania jest dobrze widoczny, a nawet nagradzany, o tyle w przypadku Toca Band trudno go zauważyć. Z jednej strony aplikacja nie ogranicza, pozwala na eksperymentowanie, z drugiej brakuje jej czegoś, co skłoni dzieciaki do podejmowania kolejnych muzycznych prób. Żałujemy, że Toca Boca nie pokusiła się o użycie akcelerometru! Cóż, może następnym razem!

Pomimo drobnych uwag, my i tak polecamy Toca Band z całego serca! Aplikacja jest zabawna, śliczna i dopracowana w najdrobniejszych szczegółach!

 

PLUSY:

  • bardzo prosta w obsłudze
  • zabawni bohaterowie
  • dopracowana w najdrobniejszych szczegółach
  • przyjemna, wesoła melodia, niezależnie od tego, które postacie postawimy na scenie

MINUSY:

  • gra dość szybko się nudzi
  • mało zróżnicowane zadania

Zapraszamy na film.

 

Toca Band
Toca Band
Twórca: Toca Boca AB
Cena: 18.99 €
4.75O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.