W Co Się Bawić
Newsletter

Toca Doctor – błyskawicznie likwiduje strach przed wizytą u lekarza!

26 lipca 2012 napisany przez Ania

Toca Doctor to zabawny sposób na wprowadzenie Waszego dziecka w tajniki funkcjonowania ludzkiego ciała.

Tytułowy Toca Doctor właśnie przebadał pacjenta i odkrył u niego szereg problemów zdrowotnych. Wy także zamieńcie się w lekarza, musicie przecież pomóc choremu wyzdrowieć!

Aplikacja składa się z 18 mini-gier. Część zadań ma charakter praktyczny: dziecko wyciąga drzazgi z dłoni chorego, przykleja plaster na oczyszczoną wcześniej ranę lub zakrapia lekarstwo do zaczerwienionego oka. Pozostałe mini-gry, w przystępny dla najmłodszych sposób przedstawiają, co dzieje się w naszym mózgu, gdy myślimy, jak zbudowane jest ludzkie ucho czy układ trawienny. Aplikacja nie ma charakteru ściśle edukacyjnego, to raczej zabawa, stwarzająca rodzicowi sposobność, by opowiedzieć dziecku o procesach zachodzących w ludzkim ciele (począwszy od beknięć i puszczania bąków, a na budowie układu oddechowego, czy składzie krwi skończywszy).

 

 

Co bardzo ważne, każda gra ma proste i wesołe rozwiązanie. Aby je odnaleźć, dziecko musi używać swoich dłoni w różnorodny sposób. Stukanie w ekran, wodzenie palcem, przekładanie i przechylanie, korzystnie wpływa na kształtowanie u najmłodszych sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Naszym zdaniem

Aplikacja sprawdzi się przed wizytą u lekarza. Dziecku łatwiej będzie zaakceptować zastrzyk, jeśli samo zrobi go swojemu pacjentowi w poczekalni, grając w Toca Doctor. Przypuszczamy, że z tą aplikacją, nawet największy tchórz polubi wizyty u lekarza.

Aplikacja, która pomaga poznać ludzkie ciało
i błyskawicznie likwiduje strach przed wizytą u lekarza!

Podobnie jak pozostałe aplikacje firmy TocaBoca – Toca Doctor ma przyjemną kolorystykę i delikatne elementy dźwiękowe. Obsługa gry nie jest niczym skomplikowanym, ale najmłodsze dzieci mogą potrzebować pomocy dorosłych przy przełączaniu pomiędzy kolejnymi poziomami aplikacji.

 

PLUSY:

 • różnorodne zadania, wymagające za każdym razem innego działania
 • przyjemna kolorystyka
 • proste, wesołe rozwiązania
 • świetna gra, jeśli dziecko boi się lekarza
 • aplikacja doskonali sprawność manualną i koordynację wzrokowo-ruchową
 • wesołe efekty dźwiękowe

MINUSY:

 • niektóre zadania mogą (przynajmniej na początku) budzić u dzieci lęk – np. wyjmowanie drzazg
 • do przełączania pomiędzy kolejnymi mini-grami przyda się dorosły

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez producentów.

 

 

Toca Doctor
Toca Doctor
Twórca: Toca Boca AB
Cena: 23.99 €
1O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

One Comment

 1. Toca Doctor - świetna gra na iPhona, iPada dostępna za darmo! | W Co Się Bawić - Serwis o grach i aplikacjach mobilnych dla dzieci23 sierpnia 2012 at 09:10

  [...] Nie wiemy, jak długo potrwa promocja, dlatego doradzamy szybką instalację. Toca Doctor to jedna z tych aplikacji, które kochają dzieciaki i ich rodzice. Zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją aplikacji. [...]

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.