W Co Się Bawić
Newsletter

Toca Hair Salon – czy będziecie zadowoleni z tego fryzjera?

12 czerwca 2012 napisany przez Ania

Tym razem twórcy Toca Boca postawili sobie za cel rozwijanie kreatywności najmłodszych użytkowników swoich aplikacji. Czy im się udało?

Naszym zdaniem, nie wykonali zadania na 100% swoich możliwości. W odróżnieniu do pozostałych aplikacji firmy Toca Boca, w przypadku Hair Salon mogło być lepiej! A może my mamy już wobec Toca Boca za wysokie oczekiwania? Prawdę mówiąc, nasze dzieci bardzo Toca Hair Salon lubią.

Prosta aplikacja, dzięki której dziecko
na chwilę stanie się fryzjerem!

Gra opiera się na dobrym pomyśle – dzieci zamieniają się na chwilę w zawodowych fryzjerów. Mają okazję stworzyć na głowach swoich klientów prawdziwe dzieła sztuki. W salonie znajduje się prawie wszystko, co niezbędne do mycia, farbowania, suszenia, ścinania i układania włosów. Jest nawet specyfik na wypadek nieudanego strzyżenia – działający natychmiast płyn na porost włosów.

 

 

 

 

 

Naszym zdaniem

Niestety, gra jest troszkę niedopracowana technicznie – wykonanie ładnej fryzury wymaga cierpliwości, a czasem jest wręcz niemożliwe. Włosy nie zawsze słuchają naszych palców i układają się inaczej, niż byśmy tego chcieli! Skoro drażni to dorosłych, może zniechęcić również dzieci.

Pomysł, by postacie klientów wyrażały zadowolenie lub niechęć w stosunku do efektu pracy fryzjera, jest stąpaniem po niepewnym gruncie. Niektóre dzieci odłożą grę, jeśli będą dumne z wykonanej fryzury, a postać z aplikacji okaże rozczarowanie i złość.

Jest i wiele plusów Toca Hair Salon. Gra kształtuje sprawność manualną i percepcję wzrokowo-ruchową. Jest prosta w obsłudze – poradzi sobie z nią nawet dwulatek. Nie ma w niej żadnych reguł, a więc i stresu. Jak przystało na tego typu aplikacje, efekt pracy można uwiecznić na zdjęciu.

Podsumowując: Toca Hair Salon ma swoje plusy i minusy. To, które przeważą, zależy od dziecka. My znajdujemy w aplikacji kilka słabych punktów, ale nasze maluchy tę grę uwielbiają.

 

PLUSY:

  • intuicyjna w obsłudze
  • wiele przyrządów do wykonywania fryzur
  • kilka postaci do wyboru
  • możliwość uwiecznienia efektu pracy na zdjęciu
  • gra doskonali sprawność manualną

MINUSY:

  • gra jest niedopracowana technicznie – czesanie włosów nie zawsze daje oczekiwany efekt
  • dzieci mogą się zniechęcać, jeśli są dumne z wykonanej fryzury, a postać w grze okazuje swoje niezadowolenie
  • brakuje urządzenia do kręcenia włosów
  • bardzo kolorowe tło

 

Zerknijcie, co tym razem przygotowali dla nas producenci Toca Boca.

 

 

Toca Hair Salon
Toca Hair Salon
Twórca: Toca Boca AB
Cena: 23.99 €
3.33333O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.