W Co Się Bawić
Newsletter

Toca House – czy można polubić domowe obowiązki?

19 września 2012 napisany przez Ania

Przyjemna aplikacja firmy Toca Boca, która przygotuje maluchy do wypełniania domowych obowiązków.

Sprzątanie w domu to dla wielu dorosłych smutny obowiązek. Owszem, jesteśmy zadowoleni, gdy mieszkanie lśni czystością, ale niewielu z nas cieszy się na myśl o leżącej w zlewie stercie naczyń, czy koszu mokrego prania do powieszenia. Dzieciaki traktują domowe obowiązki zupełnie inaczej niż dorośli! Dla maluchów zamiatanie okruszków na szufelkę, czy pomoc rodzicom w grabieniu liści to zajęcia niesamowite i niezwykle przyjemne! Pozwalają choć na chwilę zajrzeć do świata dorosłych!
Twórcy Toca House mają nadzieję, że dzięki ich aplikacji dzieciaki na zawsze pokochają dbanie o dom i łatwiej będzie im w przyszłości troszczyć się o własne cztery kąty. Zobaczmy, w jaki sposób autorzy gry chcą ten cel osiągnąć.

 

 

Opis gry

Nasze dzieci są gośćmi w domu piątki przyjaciół. Muszą pomóc mieszkańcom w wypełnianiu obowiązków. Dom składa się z kilku pomieszczeń, a w każdym z nich jest wiele rzeczy do zrobienia. Trzeba m.in. pozmywać brudną podłogę, powiesić pranie, odkurzyć i ułożyć zakupy w lodówce.
Aplikacja składa się z 19 mini gier. Użytkownik przemieszcza się po domu, przesuwając ekran w górę i w dół. Postacie i zadania pojawiają się w pokojach w sposób losowy.

Naszym zdaniem:

Aplikacja, jak przystało na produkty Toca Boca, jest bardzo prosta w obsłudze. Nie ma menu, nie ma nadmiaru opcji. Wystarczy przesuwać palcem po ekranie i czekać na to, co się stanie. Gry pojawiają się częściowo w sposób losowy – dla jednych dzieci to przyjemna niespodzianka, dla innych drażniąca niewygoda. Podoba nam się, że po 10 grach „kończy się dzień”. Można wykorzystać noc, jako sygnał dla dziecka, by odłożyło dalszą zabawę na kiedy indziej. Toca House to przyjazna, spokojna gra – nie wymaga pośpiechu i nie stresuje.

Sprzątanie może być ciekawe,
zwłaszcza w towarzystwie osobliwych postaci Toca Boca!

To bardzo kolorowa aplikacja z ilustracjami typowymi dla Toca Boca. Postacie bohaterów określimy jednym słowem – odjechane! Nam się podobają, ale niektórym pewnie wydadzą się dziwne, a może nawet brzydkie (np. dziewczynka z głową w kształcie domu, czy żółty, owłosiony ni to człowiek, ni to zwierzę). Szkoda, że producenci gry nie postarali się o przygotowanie zadań z akcelerometrem. W App Storze coraz częściej pojawiają się aplikacje, wymagające od dzieci przechylania urządzenia, a nawet dmuchania w ekran (polecamy np. AlbertBabel ).

Wykorzystajcie aplikację, by wprowadzić dzieci w tajniki domowych obowiązków. Wasze prelekcje na temat sprzątania po sobie i dbania o porządek, będą o wiele bardziej interesujące w towarzystwie Toca House!

 

PLUSY:

  • aż 19 plansz
  • kilku bohaterów gry
  • prosta obsługa
  • przyjazne dźwięki i animacje
  • „przerwa” po 10 grach
  • spokojna zabawa bez presji czasu

MINUSY:

  • brak możliwości wyboru konkretnej planszy
  • brak zadań wykorzystujących akcelerometr
  • dość jaskrawa grafika

 

Oficjalny trailer Toca House. Zobaczcie.

 

Toca House
Toca House
Twórca: Toca Boca AB
Cena: 23.99 €
2.55555O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.