W Co Się Bawić
Newsletter

Toca Kitchen Monsters - przygotuj potrawę dla wybrednych gości.

26 lipca 2012 napisany przez Ania

Darmowa aplikacja będąca uproszczoną wersją Toca Kitchen. Zainteresowani?

Podobnie jak pozostałe aplikacje TocaBoca, trudno nazwać ją grą. To raczej wesoła zabawka, dzięki której dzieci stają się prawdziwymi kucharzami.

Bohaterami aplikacji są dwa sympatyczne potworki. Czyżby ktoś zostawił otwarte okno? Jak udało im się dostać do kuchni? Na dodatek są przeraźliwie głodne i narobiły strasznego bałaganu. Przed małym kucharzem nie lada zadanie – przygotować posiłek dla istot nie z tej Ziemi. A co gorsza, potworki są dość wybredne.

Przygotuj razem z dzieckiem posiłek
dla dwóch sympatycznych potworków.

Dziecko ma do wyboru dwóch bohaterów. Każdy z nich lubi nieco inne potrawy. Zadaniem gracza jest nakarmienie potworka. W lodówce znajduje się kilka rzeczy do jedzenia. Można podać je na surowo lub przyrządzić: usmażyć, ugotować, pokroić, zmiksować, a nawet podgrzać w mikrofali. W kuchni dostępne są przyprawy: pieprz i sól.

 

 

Naszym zdaniem

Aplikacja oferuje dziecku dużo możliwości. Jest świetną przestrzenią do eksploracji, bardzo wolno się nudzi. Gra nie jest może najłatwiejsza w obsłudze, ale mogą w nią grać młodsze dzieci. Bez pomocy dorosłego nie wykorzystają wszystkich opcji, ale najprawdopodobniej i tak będą dobrze się bawić. Aplikacja jest zupełnie bezstresowa, nie ma w niej przegranych i zwycięzców.

Krytykujemy za nadmiar kolorów! Dostęp do jedzenia i kuchennych narzędzi nie jest najłatwiejszy, można to było zrobić lepiej. A poza tym – wielkie brawa!

 

PLUSY:

  • zupełnie bezstresowa
  • dużo opcji do wyboru
  • zabawa połączona z edukacją

MINUSY:

  • wymagana pomoc dorosłych (przynajmniej na początku)
  • nadmiar kolorów utrudnia skupienie się na zadaniu


Spójrzcie, na czym polega Toca Kitchen Monsters.

 

 

Toca Kitchen Monsters
Toca Kitchen Monsters
Twórca: Toca Boca AB
Cena: Bezpłatna
3.51899O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.