W Co Się Bawić
Newsletter

Toca Lab czyli powitanie z nauką ścisłą.

31 grudnia 2013 napisany przez Ania

Aplikacja edukacyjna dla dzieciaków na iOSa.

Orientujecie się, w której klasie nauki szkolnej dzieciaki rozpoczynają przygodę z chemią? Pierwsze elementy wiedzy chemicznej pojawiają się już na przyrodzie, ale w planie lekcji przedmiot o tej nazwie odnotowujemy dopiero w gimnazjum. A co sądzicie o pomyśle, by tablicę Mendelejewa pokazać dzieciom już w przedszkolu?

Toca Lab

cena iOS: 2,99$
wiek: 5-6, 7-8
kategoria: edukacja
język: angielski
www: Toca Boca
wersja na iOSa (iPhone, iPod touch, iPad)

 

Na czym polega zabawa?

Wyzwanie przedstawienia maluchom chemii podjęła szwedzka firma Toca Boca. Jej najnowsza produkcja – Toca Lab jest grą edukacyjną skierowaną do użytkowników powyżej 6 roku życia.

Klikając w ekran tabletu dzieciaki mają okazję odkrywać i poznawać kolejne pierwiastki chemiczne. Mają różne kształty, kolory, a na dodatek można je poddawać oddziaływaniom chemicznym: podgrzać, ochłodzić, a nawet „potraktować” prądem ;)

 

 

Moim zdaniem:

Obawiałam się, że skoro apka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6-8, to jej obsługa nie będzie należała do najprostszych. Całe szczęście nie było tak źle. Nawigację i interfejs uznaję za przyjazne, choć muszę przyznać, że do tych najprostszych nie należą. Reklam i linków nie ma, ale dla wiernych użytkowników Toca Boca to pewnie nic zaskakującego.

Gra spodobała mi się przede wszystkim dlatego, że choć ma pełnić funkcję edukacyjną, to nauka odbywa się niejako przy okazji, nie jest celem samym w sobie. To raczej wesołe i kolorowe zaproszenie do tego, by w przyszłości zainteresować się nauką ścisłą. Swoją drogą, w czasach, w których praca jest przede wszystkim po uczelniach technicznych, może to być kwestia niezmiernie istotna ;)

 

 

Po spotkaniu z Toca Lab maluchy nie staną się nagle Marią Curie-Skłodowską, ale na pewno dowiedzą się, że coś takiego jak chemia w ogóle istnieje. A czy bardziej skomplikowana wiedza jest im w tym momencie potrzebna?

Jednej rzeczy żałuję. Moim zdaniem, przydałoby się, aby w którymś momencie zabawy pojawiły się pełne nazwy pierwiastków chemicznych – albo źle szukam, albo przez całą grę użytkownik widzi tylko ich skróty chemiczne?!

Apkę polecam, ale w towarzystwie rodzica – przy wspólnej zabawie dzieciaki skorzystają o wiele więcej: nie tylko zobaczą, ale również co nieco zrozumieją!
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.