W Co Się Bawić
Newsletter

Toca Pet Doctor. Zostań weterynarzem!

6 marca 2014 napisany przez Ania

Aplikacja na iOSa dla najmłodszych.

Ci, którzy regularnie czytywali pisane przeze mnie recenzje, wiedzą doskonale, jak wielką sympatią darzę firmę Toca Boca, skandynawskiego producenta aplikacji mobilnych dla najmłodszych. Uczciwie przyznaję, że kilka ich najnowszych gier (chyba od Toca Builders począwszy) nie sprostało moim oczekiwaniom. Mając nadzieję na poprawę wytrwale instalowałam na tablecie kolejne wytwory z Toca w tytule. Jak się okazało, warto było! 22 lutego w App Storze pojawiła się produkcja pod tytułem Toca Pet Doctor – „zapgrejdowana” graficznie stara, poczciwa Toca Boca :) Posłuchajcie.

Toca Pet Doctor

cena iOS: 2,99$
wiek: 2, 3-4
kategoria: wirtualne zabawki
język: -
www: Toca Boca
wersja na iOSa (iPhone, iPod touch, iPad)

 

Na czym polega zabawa?

Toca Boca zaprasza graczy do wirtualnego pokoju, w którym czeka niecierpliwie 15 chorych zwierzątek. Każdy pacjent cierpi na inne dolegliwości: ślimakowi w brzuszku zalęgły się robaki, kotkowi ropieją uszy, a nieporadna dżdżownica zaplątała własne ciało w supełek. Zwierzątka potrzebują natychmiastowej pomocy. Jestem pewna, że mali gracze znajdą sposób, by wyleczyć każdego pacjenta!

Toca to gra dla najmłodszych – pomiędzy 2 a 6 rokiem życia. Aplikacja doskonali sprawność manualną i koordynację wzrokowo-ruchową. Poszczególne plansze pokonuje się intuicyjnie, wspierając się metodą prób i błędów. Gra jest bezpieczna i dostosowana do potrzeb małych użytkowników.

 

 

Chylę czoło, że producenci pozwolili dzieciakom na swobodny wybór mini gier. To naprawdę irytujące, jeśli chce się wyleczyć ulubionego zwierzaka, ale żeby to osiągnąć trzeba najpierw pomóc kilkunastu innym pacjentom (a tak to właśnie funkcjonuje m.in. w opartej na podobnym pomyśle grze od firmy Tribe Play).

Najmłodsi skorzystają z zabawy o wiele więcej, jeśli rodzice dodadzą do gry swój komentarz.

Zabawa kształtuje dziecięcą wrażliwość: każdego pacjenta trzeba objąć opieką – wyleczyć i nakarmić, by móc potem z satysfakcją patrzeć, jak zwija się w kłębek i spokojnie odpoczywa :) Oglądanie pokoju pełnego zdrowo pochrapujących zwierzątek pozwoliło moim testerom wznieść się na wyżyny dumy i satysfakcji ;) Gorąco polecam!

 

PLUSY:

  • intuicyjna obsługa
  • możliwość swobodnego wybierania mini gier
  • brak reklam
  • brak linków do App Store’a
  • przejrzysta grafika
  • walory edukacyjne

MINUSY:

  • zwierzątek mogłoby być jeszcze więcej:)
  • długi czas ładowania planszO autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.