W Co Się Bawić
Newsletter

Trucks. Dla małych fanów motoryzacji.

8 października 2012 napisany przez Ania

Poszukiwaliśmy ostatnio aplikacji typowo dla chłopców. Zainteresowała nas samochodowa zabawka Trucks by Duck Duck Moose. Dotychczasowe produkcje tej firmy spełniały nasze oczekiwania. Czy tak było i tym razem?

 

Aplikacja składa się z pięciu mini gier. Każda z nich związana jest z tematyką samochodową. Dzieciaki mogą zawieść samochód do myjni, naprawić przebite koła, a nawet regulować ruch na drodze. Do dyspozycji maluchów jest wiele samochodów, w tym karetka pogotowia, policja, wóz strażacki, śmieciarka, koparka, ciężarówka i inne. Zadania wymagają od graczy głównie dwóch aktywności: naciskania i przesuwania palcem po ekranie.

 

 

Naszym zdaniem:

Aplikacja jest prosta w obsłudze. Niestety, większość zadań wymaga od dzieci ściśle określonych działań, na dodatek w ściśle określonej kolejności. Z jednej strony, ma to funkcję edukacyjną – dostarcza podstawowych informacji, uczy następstwa przyczynowo-skutkowego, z drugiej nie pozwala na swobodne testowanie. Żałujemy, że plansze polegają głównie na naciskaniu obrazków, a mało w nich bardziej skomplikowanych czynności manualnych, np. przeciągania, kręcenia itp.

Aplikacja dla miłośników samochodów.
Pozostałych może znudzić.

Dobrze, że w każdej mini grze znalazło się wiele elementów interaktywnych.  Przedmioty poruszają się i wydają różne dźwięki, a na każdej planszy rozbrzmiewa w tle inna popularna melodia. Zawsze pojawia się również objaśniający scenę komentarz, niestety w języku angielskim.

Podsumowując, aplikacja nie jest zła, ale mogłaby być lepsza. To raczej książeczka do oglądania, niż gra ćwicząca umiejętności. Jeśli potraktujemy produkt Duck Duck Moose jako wirtualną zabawkę dla miłośników motoryzacji, powinniśmy być zadowoleni.

 

PLUSY:

  • prosta obsługa
  • wiele elementów interaktywnych
  • różnorodne dźwięki
  • przyjazna grafika

MINUSY:

  • aplikacja wymaga od dzieci niewielu aktywności
  • komentarze wyłącznie w języku angielskim
  • niektóre plansze są mocno ustrukturyzowane

 

Trucks HD - by Duck Duck Moose
Trucks HD – by Duck Duck Moose
Twórca: Duck Duck Moose LLC
Cena: Bezpłatna
5

 

Trucks - by Duck Duck Moose
Trucks – by Duck Duck Moose
Twórca: Duck Duck Moose LLC
Cena: BezpłatnaO autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.