W Co Się Bawić
Newsletter

Viking Rudi rusza na pomoc!

5 marca 2013 napisany przez Ania

Krakowskie studio Mofables wypuściło do App Store’a swoją najnowszą produkcję pod tytułem Viking Rudi. To prosta aplikacja dla najmłodszych użytkowników iPadów. Producenci polecają ją dzieciom od 3 roku życia.

 

Głównym bohaterem aplikacji jest chłopiec o imieniu Rudi. Powierzono mu bardzo poważne zadanie – ma zaopiekować się wioską podczas nieobecności uczestniczących w wyprawie mężczyzn. Jak się szybko okazuje, pracy przed nim całkiem sporo. Wioska jest w opłakanym stanie. Dzielny chłopiec musi naprawić popsute domy i płoty. Czy nasze dzieci zechcą mu w tym pomóc?

Mofables zaoferowało najmłodszym dwa rodzaje gier edukacyjnych: labirynty i układanki. W pierwszym przypadku maluchy kierują łódką wikinga tak, by ominąć przeszkody i dotrzeć do celu. W drugim, z rozsypanych elementów próbują ułożyć całość, dopasowując kawałki do odpowiednich miejsc.

 

 

Naszym zdaniem:

Wreszcie mamy, czego chcieliśmy – Mofables ukryło ustawienia gry w zabezpieczonym panelu rodzica! Z wdzięczności kłaniamy się w pas. Aby zagrać w Vikinga Rudiego, maluchy muszą jedynie nacisnąć na przycisk „GO!”. W trakcie zabawy nie mają dostępu do reklam, sieci, czy ustawień! Z samodzielną obsługą powinny poradzić sobie bez problemu: prosto i intuicyjnie.

Żałujemy, że aplikacja dostępna jest w tylko jednej wersji językowej. Mieliśmy nadzieję, że skoro to polska produkcja, to znajdą się i polskie napisy. No, nie znalazły się. Szkoda. I jeszcze jeden drobiazg, o którym musimy wspomnieć: tekstu na poszczególnych stronach nie da się odtworzyć wielokrotnie. To nieco utrudnia zabawę, zwłaszcza jeśli użytkownik do uważnych nie należy.

Apka łączy przyjemne z pożytecznym. Maluchy będą czerpać z zabawy sporo frajdy, a jednocześnie potrenują umiejętności manualne i koordynację wzrokowo-ruchową. To już kolejna aplikacja, w której studio Mofables troszczy się o kształtowanie u dzieci umiejętności społecznych. Tym razem autorzy stawiają na odpowiedzialność i gotowość niesienia pomocy innym.

Podsumujmy. W wiosce wikingów nam się podobało. Mogło być bardziej różnorodnie, ale w końcu od czego są updaty ;)

PLUSY:

  • menu główne wyłącznie dla rodziców
  • prosta obsługa
  • zabawne animacje nagrodowe
  • zadania kształtujące sprawność manualną i koordynację wzrokowo-ruchową

MINUSY:

  • nie da się ponownie odtworzyć tekstu na stronie
  • wyłącznie w języku angielskim

 

Viking Rudi - Cute Boy Becomes A Hero By Helping Others - EduGame For Toddlers
Viking Rudi – Cute Boy Becomes A Hero By Helping Others – EduGame For Toddlers
Twórca: Mofables sp. z o.o.
Cena: 0.99 €O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.