W Co Się Bawić
Newsletter

Zoe’s Green Planet – zielono mi!

2 marca 2013 napisany przez Ania

Nowość. Świeża i zielona ;) Zapowiada zbliżającą się wiosnę i, mamy nadzieję, wysyp nowych aplikacyjnych pomysłów. Na iOSa i Androida – jupi!!

 

Zoe’s Green Planet to interaktywna książeczka dla dzieci pomiędzy 2 a 6 rokiem życia. Rzecz dzieje w odległym miejscu kosmosu – na Zielonej Planecie. Wszystko, cokolwiek się na niej znajduje, ma kolor zielony: zielone jest niebo, zieloni są ludzie, rośliny, zwierzęta… wszędzie jest zielono. Do czasu. Pewnego dnia, zupełnie niespodziewanie, na planecie ląduje rakieta, a w niej kilka czerwonych postaci. I wtedy zaczyna się przygoda!

Aplikacja dostępna jest w dwóch wersjach językowych: po angielsku i francusku. Książeczkę można czytać samodzielnie lub wysłuchać jej w wykonaniu lektora. Wedle życzenia.

 

 

Naszym zdaniem:

Screeny z aplikacji, które jeszcze przed premierą produktu pojawiły się w sieci, natychmiast upewniły nas w przekonaniu, że chcemy tę książeczkę mieć. Przywołały nam na myśl czasy dzieciństwa i lepienia postaci z masy papierowej (kto lepił, ten wie, o czym mowa; kto nie lepił, niech spróbuje). Aplikacja jest śliczna. Autorowi ilustracji – Mattowi Roussel’owi – udało się sprawić by, mimo że tylko tylko na zielono, ani przez moment nie zrobiło się nudno!

Tym, co poza ilustracjami bardzo przypadło nam do gustu, było powiązanie treści opowiadania z aktywnością czytelników. Na każdej stronie lektor tłumaczy dzieciom, na czym polega ich kolejne zadanie i na co powinny  kliknąć – dzięki temu maluchy są przez cały czas zaangażowane w zabawę.

Sama fabuła książeczki na kolana nas nie powaliła, ale była ok. Doceniamy, że w bajce pojawiły się wątki o współodczuwaniu. O ile aplikacji edukacyjnych znajdziecie na rynku całe mnóstwo, o tyle tych kształcących umiejętności społeczne, wciąż brakuje!

Wszystko na zielono, a wcale nie jest nudno!

Ciekawi jesteśmy, co sądzicie o obsłudze. My znaleźliśmy kilka słabych punktów. A więc od początku. Ostatnio z uporem maniaka czepiamy się jednej kwestii: po co udostępniać maluchom główne menu? Czy nie lepiej ukryć ustawienia w panelu rodzica i mieć pewność, że dziecko nie włączy niechcący opcji „oceń aplikację” albo przez przypadek nie ustawi sobie lektora po francusku? Poza tym, w Zoe’s Green Planet zabrakło nam podświetlanych napisów i możliwości ponownego odtwarzania tekstu na danej stronie. Z doświadczenia wiemy, że i podświetlenia, i replay’e bardzo się przy czytaniu przydają.

Nie zakończymy tak kwaśno – absolutnie. Na koniec zachowaliśmy kilka słodkich pochwał. Po pierwsze, obrazki w aplikacji są duże i wyraźne – w sam raz dla niezdarnych rączek. Po drugie, autorzy zadbali o zróżnicowane elementy edukacyjne, oferując użytkownikom aż 5 mini gier. Plansze sprawdzą się, jeśli chcecie doskonalić u dzieci sprawność manualną, czy uczyć je szeregowania.

Podsumowując, my na zielonej planecie moglibyśmy zamieszkać, ale wcześniej wprowadzilibyśmy kilka unowocześnień. A Wy?

 

 

PLUSY:

  • mini gry o charakterze edukacyjnym
  • instrukcje do zadań w tekście opowieści
  • zaangażowanie użytkownika w fabułę
  • świetne ilustracje Matta Roussel’a
  • duże, wygodne do zabawy elementy interaktywne
  • menu pozwalające na szybkie przeskakiwanie pomiędzy stronami
  • brak możliwości połączenia z App Storem

MINUSY:

  • dostęp do głównego menu
  • brak podświetleń napisów
  • nie ma możliwości ponownego odtworzenia treści na stronie

 

Zoe's Green Planet - Interactive storybook. A story about differences, colors and friendship
Zoe’s Green Planet – Interactive storybook. A story about differences, colors and friendship
Twórca: Square Igloo
Cena: 2.99 €

 

Wersję na Androida znajdziecie TU.
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.