W Co Się Bawić
Newsletter

Zoo Train. Edukacyjna podróż pociągiem dla najmłodszych.

22 lutego 2013 napisany przez Ania

Jesteśmy dumni, bo znaleźliśmy ładnie wykonaną aplikację na Androida. I na iOSie też można ją zainstalować.

 

Zoo Train to już kolejny produkt Busy Bee Studios, jaki mieliśmy okazję testować. Pierwszym była interaktywna książeczka o chorym potworku Even Monsters Get Sick (zerknijcie!). Po obejrzeniu obu aplikacji stwierdzamy, że firma ma smykałkę do tworzenia przyjaznych zabawek dla maluchów.

W skład aplikacji wchodzi pięć mini gier:

Układanki – klika rozsypanych kształtów do poskładania
Zabawa muzyczna
– cztery piosenki do odsłuchania i możliwość wygrywania własnych melodii
Budowanie pociągu
– okazja, by stworzyć własny pociąg i wybrać się nim na przejażdżkę
Układanie torów
– trzeba odnaleźć te odpowiednie pod względem kształtu, inaczej pociąg nie pojedzie
Słowa
– nauka rozpoznawania literek i układania wyrazów

Aplikacja jest dostępna w języku angielskim. Polskim maluchom nie utrudni to zabawy poza jedną mini grą – układaniem wyrazów. Dzieciaki powinny sobie poradzić z dopasowaniem kształtów literek, ale słowo, które usłyszą na końcu będzie po angielsku. A może to dobrze? Przy okazji zabawy opanują kilka wyrazów w obcym języku.

 

 

Naszym zdaniem:

Zoo Train to aplikacja z gatunku tych, które lubimy najbardziej: niby rozrywkowa, niby dla przyjemności, a jednak z pokaźną porcją sprytnie ukrytej edukacji.

Produkt kształtuje u dzieci umiejętność analizy, syntezy wzrokowej i wpływa pozytywnie na koordynację wzrokowo-ruchową. Zadania są zróżnicowane i wymagają od graczy za każdym razem nieco odmiennych aktywności. Żałujemy, że gry nie są odrobinę bardziej rozbudowane. Układanek mogłoby być więcej, a w zabawie w budowanie pociągu miło byłoby zobaczyć elementy interaktywne. Cieszy nas natomiast wzbogacenie zabawy o system motywacyjny – wirtualne naklejki zawsze sprawdzają się znakomicie!

Producenci reklamują aplikację, jako bezpieczną i pozbawioną reklam – to chyba nie do końca prawda. Potrzebne są dwa kliknięcia i maluch jest w App Storze. A wystarczyło zastosować hasło do panelu rodzica i byłoby tak, jak trzeba. No szkoda.

Podsumowując, wśród aplikacji na Androida Zoo Train zdecydowanie wyróżnia się grafiką i przejrzystością obsługi. Spośród produktów iOSowych nieco ciężej ją wyłowić, ale złapana na wędkę robi bardzo dobre wrażenie.

 

PLUSY:

  • sympatyczne ilustracje
  • prosta obsługa
  • walory edukacyjne
  • zróżnicowane mini gry
  • system motywacyjny

MINUSY:

  • dostęp do App Store’a
  • wyłącznie w języku angielskim

 

Zoo Train
Zoo Train
Twórca: Busy Bee Studios
Cena: 4.99 €
3

 

logo-app App Name
Developer

ND   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

 

 
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.