W Co Się Bawić
Newsletter

Zostańcie lekarzami w Dr Panda’s Hospital.

3 września 2012 napisany przez Ania

To jedna z serii wielu gier, których bohaterem jest przyjazny miś Panda.

Tym razem niedźwiadek prowadzi szpital dla zwierzątek. Dzięki aplikacji dzieci również stają się lekarzami i przejmują opiekę nad grupą pacjentów. Każde zwierzątko trzeba położyć do łózka i zadbać, by pacjentowi było wygodnie: można otworzyć okno, posprzątać śmieci, włączyć wiatraczek i muzykę. Potem małych lekarzy czeka najważniejsze zadanie: wyleczyć chorego.

 Na czym to polega?

Gra składa się z 10 mini gier. Dzieciaki składają złamane kości, robią zastrzyki, mierzą ciśnienie, naklejają plastry, leczą zęby i zaglądają do uszu. Każda zabawa jest inna. Dr Pandas Hospital to kolorowa gra z przyjaznymi elementami dźwiękowymi. Powinna przypaść dzieciakom do gustu.

 

 

Naszym zdaniem:

Zachęcamy rodziców, by towarzyszyli dzieciom w zabawie. Być może maluchy nie od razu zrozumieją, jak przeskakiwać pomiędzy poszczególnymi planszami i przyda im się pomoc dorosłego. Najmłodsi będą pewni chcieli kilkakrotnie powtarzać wykonywanie zadania – aplikacja Dr Pandas Hospital nie daje takiej możliwości. Zaakceptowanie faktu, że pacjent wychodzi ze szpitala, gdy jest wyleczony, sprawi trudność maluchom, ale na pewno spodoba się starszym dzieciom.

Zabawa w odpowiedzialnego lekarza
na pewno przypadnie dzieciom do gustu.

Dr Pandas Hospital to wyśmienita zabawa tematyczna. Dziecko ma okazję poczuć się przez chwilę jak osoba dorosła i wypróbować zachowania, które w danym momencie są dla niego nieosiągalne. Siadając z dzieckiem do tabletu nie ograniczajcie się wyłącznie do „przechodzenia plansz”. Rozwińcie fabułę, pobawcie się w role i zaopatrzcie w rekwizyty, np. lekarski fartuch, które uatrakcyjnią zabawę i stworzą pole do rodzinnej interakcji.

 

PLUSY:

  • kolorowe rysunki
  • dużo elementów dźwiękowych
  • różnorodne zadania

MINUSY:

  • sposób przełączania pomiędzy planszami może być niezrozumiały dla najmłodszych dzieci
  • nie można leczyć zwierzątka kilka razy pod rząd (”wychodzi” ze szpitala, kiedy je wyleczymy)
  • niepotrzebne przerywniki poprzedzające uruchomienie zadania
Dr. Panda’s Hospital - FREE
Dr. Panda’s Hospital – FREE
Twórca: TribePlay Limited
Cena: Bezpłatna
4.5

 

Dr. Panda Hospital
Dr. Panda Hospital
Twórca: Dr. Panda Ltd
Cena: 18.99 €
4.25

 

logo-app App Name
Developer

ND   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

 

logo-app App Name
Developer

Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.