W Co Się Bawić
Newsletter

Zwierzaki Łobuziaki: Przygoda Szeryfa Tygrysa.

19 stycznia 2013 napisany przez Ania

Interaktywna książeczka twórców Zwierzęcych Zgadywanek.

Szeryf Tygrys Srebrna Gwiazda ma pełne ręce roboty. Od pewnego czasu w jego miasteczku dzieją się podejrzane rzeczy: ktoś rozrzuca beczki na ulicy, brudzi domki błotem i podmienia jedzenie restauracyjnym gościom. Sprawnie przeprowadzone śledztwo wykazuje, że za całe zamieszanie odpowiedzialne są niesforne Zwierzaki Łobuziaki.

Na kilkunastu stronach interaktywnej opowieści firma ZigZag studio prezentuje bohaterów znanych już niektórym z aplikacji Zwierzęce Zgadywanki (a tych, którzy się z nią jeszcze nie spotkali, zapraszamy TU). O nowych przygodach sympatycznych zwierzaków można posłuchać w aż siedmiu językach! Przyjemnym dodatkiem do książeczki są układanki (w liczbie czternastu), przy czym każda z nich może być podzielona na 4,6,9 lub 16 elementów.

 

 

Naszym zdaniem

Tym, co chyba najbardziej spodobało nam się w aplikacji Zwierzaki Łobuziaki, jest połączenie aktywności użytkowników z fabułą opowieści. W przeciwieństwie do wielu produkcji, na które natrafialiśmy dotychczas, dzieciaki mają wpływ na przebieg wydarzeń: muszą wskazać ukrywających się na ekranie winowajców, a później pomóc im naprawić szkody: umyć zabłocone ściany, złapać muchy do słoika i policzyć porozrzucane przedmioty.

Przyznajemy twórcom plusik za umieszczenie w książeczce menu z szybkim dostępem do poszczególnych stron opowieści. A drugi, za oznaczenie opcji ikonkami. Niestety, pomimo tych ułatwień obsługa aplikacji nie należy do najprostszych. Może niektóre ustawienia (a jest ich całkiem sporo) wystarczy ukryć gdzieś w głównym menu? Dzieciaki i tak nie będą z nich korzystać.

Mamy kilka uwag w kwestii tekstu – treści wyświetlane na stronie są dość długie i trzeba je przewijać. To akurat nie jest szczególnie uciążliwe. Żałujemy natomiast, że w książeczce zabrakło podświetleń napisów. Będą w kolejnej wersji?

Grafika książeczki to zupełnie nie nasz styl. Jest za dużo i za kolorowo. Na dodatek przez ekran przebiegają- pojedynczo i grupami, zwierzaki, z których każdy wydaje inne odgłosy. Przyznajcie sami, że w takich warunkach ciężko skoncentrować się na treści opowiadania – a ta jest dość ciekawa i na pewno pouczająca. Szkody byłoby ją przegapić.
Podsumowując, jest dobrze, ale czekamy na poprawki.

 

PLUSY:

  • elementy interaktywne związane są bezpośrednio z fabułą opowieści
  • 14 układanek – każda o różnym stopniu trudności
  • kilka wersji językowych

MINUSY:

  • bardzo dużo kolorów i dźwięków
  • przeciętna grafika
  • brak podświetleń napisów
  • dostęp do App Store’a z głównego menu

 

Zwierzaki Łobuziaki: Przygoda Szeryfa Tygrysa
Zwierzaki Łobuziaki: Przygoda Szeryfa Tygrysa
Twórca: ZigZag Studio Sp. z o.o.
Cena: 8.99 €
3.5O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.