W Co Się Bawić
Newsletter

Zwierzęce Zgadywanki. Nareszcie edukacja po polsku!

7 września 2012 napisany przez Ania

Polska aplikacja edukacyjna, którą warto mieć!

Testowanie mobilnych aplikacji dla dzieci bardzo często kwitujemy stwierdzeniem: szkoda, że nie ma takiej gry w języku polskim. Niestety, problem pojawia się notorycznie, zwłaszcza w przypadku aplikacji o charakterze edukacyjnym.

Całe szczęście ostatnio natrafiliśmy w sieci na stronę firmy ZigZag-Studio. Spośród kilku produktów najbardziej przypadła nam do gustu gra Zwierzęce Zgadywanki! Wydaje nam się, że widzieliśmy już podobną aplikację w języku angielskim. Miło było znaleźć w sieci produkt o charakterze edukacyjnym, z którego bez pomocy rodziców skorzystają polskie dzieci.

Na czym polega?

Aplikacja Zgadywanki to seria zagadek na temat grupy pojawiających się na ekranie zwierzątek. Zadaniem graczy jest odpowiadać na pytania czytane przez lektora, poprzez wskazanie palcem poprawnego rozwiązania. Dzieciaki muszą na przykład zaznaczyć, które zwierzątko jest większe, które smutne, wystraszone itd. Pytań jest naprawdę dużo i pojawiają się losowo. Są proste, ale wymagają od maluchów chwili zastanowienia. Udzielenie poprawnej odpowiedzi nagradzane jest odpowiednim komunikatem, który mobilizuje do dalszej zabawy. W tle może towarzyszyć graczom muzyka, którą w każdej chwili da się wyłączyć.

 

 

Naszym zdaniem:

Aplikacja jest prosta w obsłudze i nie wymaga pomocy rodziców. Wystarczy, że uruchomimy maluszkowi grę i dalej na pewno świetnie poradzi sobie sam.  Podoba nam się, że pytania są różnorodne, jest ich baaaardzo dużo i nudzą się powoli.

Sympatyczne zwierzątka mają do Was naprawdę dużo pytań,
na dodatek po polsku!

Oczywiście, zawsze musimy się do czegoś przyczepić – grafika w opisywanej aplikacji niestety nie zaskakuje i trzyma dość standardowy poziom dla tego typu produkcji – szkoda, bo przy tak prostych zadaniach jej jakość ma duże znaczenie dla całościowego efektu. Żałujemy, że nie da się przeskakiwać pomiędzy poszczególnymi zagadkami przed udzieleniem odpowiedzi – nie wszystkie dzieciaki będą zadowolone (zwłaszcza, że zazwyczaj jedne pytania podobają się maluchom bardziej niż inne). Poza powyższym, wielki plus. To jedna z niewielu polskich aplikacji, które z czystym sumieniem możemy polecić Wam i Waszym dzieciom.

 

PLUSY:

  • wiele różnorodnych zagadek
  • aplikacja prosta w obsłudze
  • lektor odczytujący pytania

MINUSY:

  • brak możliwości przełączania pomiędzy pytaniami
  • niewyróżniająca się grafika

 

Zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia filmu:

 

Zwierzęce Zgadywanki
Zwierzęce Zgadywanki
Twórca: ZigZag Studio Sp. z o.o.
Cena: Bezpłatna
3.5O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.