W Co Się Bawić
Newsletter

Etui Zeta Cover firmy Puro.

22 października 2012 napisany przez Ania

Dziś podzielę się z Wami opinią na temat etui na iPada firmy Puro. Czy spełniło moje oczekiwania?

Etui zakupiłam głównie ze względu na częste podróże pociągiem. Miało spełniać trzy kryteria: zabezpieczać przed uszkodzeniem, umożliwiać pisanie tekstów podczas jazdy środkami transportu i … ładnie wyglądać. Zdecydowałam się na model Zeta Cover firmy Puro.

 

 

Opis

Etui chroni zarówno ekran, jak i obudowę iPada. Sztywne „plecy” wykonano z wytrzymałego tworzywa TPU. Są twarde i dobrze spełniają funkcję zabezpieczającą. Z tylnią częścią obudowy zintegrowana jest zakrywająca ekran klapa. Zrobiono ją z ekologicznej skóry, a od spodu wykończono miękką mikrofibrą. Dzięki wbudowanym magnesom, iPad przechodzi w stan uśpienia natychmiast, gdy zamkniemy klapę i budzi się zaraz po jej otwarciu.

Moim zdaniem:

Sztywne plecy etui spełniają swoją funkcję – skutecznie chronią iPada przed uszkodzeniem, pozwalają na łatwy i wygodny dostęp do wyjścia słuchawkowego, regulacji głośności i otworu do ładowania. Łatwo je wyczyścić. Nie są śliskie, więc można trzymać tablet, chwytając go od spodu jedną ręką.

Zdecydowanie więcej zarzutów mam wobec przedniej części etui. Zacznę przyjemnie, od kilku pochwał – funkcja usypiania i budzenia iPada wraz z otwieraniem i zamykaniem klapy jest bardzo praktyczna– tablet jest dla nas dostępny niemal natychmiast. Na co dzień korzystam również z opcji podpórki. O wiele wygodniej pisać, czytać i oglądać na iPadzie, jeśli nie leży on na stole płasko, ale pod kątem około 15 stopni. Podpórkę można również zwinąć i użyć do trzymania urządzenia w pionie (np. gdy kręcimy film lub robimy zdjęcie).

Niestety, wytrzymałość pokrywy pozostawia wiele do życzenia. Gumowa obwódka zaczęła się odklejać po zaledwie dwóch miesiącach użytkowania. Wewnętrzna część pokryta mikrofibrą jest zupełnie niepraktyczna, bo jak to mikrofibra, znakomicie zbiera kurz – szybko zmieniła kolor na szarobury.

 

 

Uwaga, nie jest to etui, które ochroni iPada przed maluchami – szybko wybrudzą pokrywę, chwytając ją, jak to maluchy, brudnymi rękoma. Łapiąc za cienki „przód” prawdopodobnie w końcu oderwą go od twardej, spodniej części. No cóż, dla dzieciaków na pewno trzeba poszukać czegoś innego, ale nas dorosłych etui również w stu procentach nie satysfakcjonuje.

Etui kosztuje około 200zł i jest kompatybilne z iPad 2, iPad 3.

 

PLUSY:

  • chroni ekran i obudowę iPada
  • wygodna podpórka ułatwia korzystanie z urządzenia przy biurku, a nawet w trakcie podróży
  • automatyczne wygaszanie i aktywowanie iPada
  • wygodny dostęp do wyjścia słuchawkowego i otworu do ładowania
  • urządzenie uruchamia się natychmiast po otwarciu klapy i „usypia” po jej zamknięciu

 

MINUSY:

  • jasna mikrofibra łatwo się brudzi
  • gumowa obwódka wokół klapy etui łatwo się odkleja

 
O autorze: Ania

Witajcie! Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Od pewnego czasu stoję na straży rodzicielskiego spokoju: testuję i surowo oceniam gry i aplikacje, którymi bawią się Wasze dzieci. W wolnym czasie ogarnia mnie słabość do owczarków, Dextera Morgana i deski snowboardowej. Pozdrawiam!

Inne wpisy tego autora →

Newsy
W CO SIĘ BAWIĆ
Subiektywne spojrzenie na mobilne aplikacje dla dzieci. Testujemy za Was. Polecamy najlepsze.
Reklama
Partnerzy
Ortodoncja
Profesjonalna klinika stomatologiczna DENTestetica KRAKÓW posiada w swojej ofercie wiele usług leczenia i korekcji zębów, m.in. ortodoncję dla dzieci i dorosłych.

Dentysta Wieliczka
Gabinet stomatologiczny zlokalizowany w centrum Wieliczki. Szeroki zakres usług stomatologicznych.

Psychoterapeuta Kraków
Podejrzewasz, że Twoje dziecko nie radzi sobie z pewnymi aspektami życia (nieśmiałością, niskim poczuciem własnej wartości, słabymi osiągami w szkole)?. Psychoterapia może rozwiązać część tych problemów!

Psycholog Tarnów
przyjazny dzieciom psycholog i psychoterapeuta pomoże w każdych problemach wychowawczych.

Sklep Prostozkranu

Profesjonalne filtry do oczyszczania i mineralizowania wody. Do domu i biura. Systemy uzdatniania wody, odwrócona osmoza, dzbanki filtrujące.

Woda z dystrybutora

Zapewnij świeżą i smaczną wodę swoim pracownikom lub domownikom. Zaoszczędź na wodzie butelkowanej i postaw na bezbutlowy dystrybutor wody.

Sklep Weber Online - Grillsklep

Oficjalny dystrybutor sprzętow do grillowania marki Weber. Grille gazowe, elektryczne i węglowe, akcesoria do grillowania. Ponadto bogata baza przepisów na grilla.